Wpis z mikrobloga

@Marvel7: w Łodzi możesz.kupic w wyższym standardzie mieszkanie 100metrow za ok 600k. No chyba że dla jaśnie na pana ml ieszkania kończą się na woli obok metra w wawie to wtedy racja. Bańka za 2 pokoje to uczciwa cena...
#!$%@? ludzi nie zna granic, większość z was dostała pomoc od rodziców przy kredytach i teraz zgrywa ekspertów, #!$%@?ć to szkoda czasu na taką dyskusje.
@caslin smutna prawda, mamy podobną sytuacje z żoną, wedle banków jesteśmy za biedni w obecnych czasach na hipotekę z ratą 2500zł ale za to stać nas by płacić 3000zł + rachunki za wynajem...
@Marvel7:

przegiąłem co? Pożycz w banku 500k w miejszym mieście ile bank chce obecnie żebyś oddał 1mln? Więcej?

Ale ty nie chciałeś brać kredytu tylko odkładać na mieszkanie dzieląc milion na 72 miesiące (6 lat) i ci wychodzi po 14 tysięcy złotych. Jeśli nie potrzebujesz miliona żeby spłacić kredyt za 500 tysięcy tylko 500 tysięcy żeby kupić mieszkanie to do odkładania masz 7 tysięcy złotych.
@caslin: podobnie, zacząłem ostatnio poważnie myśleć o kupnie mieszkania i trochę drążyć, pytając znajomych w podobnym wieku jak odłożyli i na jakich warunkach kupili swoje. I dużo historii ma lukę o której mówisz - "odłożyłem 500k i kupiłem" okazuje się być odłożonym 100k i sprzedażą działki od rodziców etc. Dziwi mnie, że ludzie takie rzeczy ukrywają, moim zdaniem nic im to nie ujmuje. Mieć majątek dziedziczony to uprzejmy przywilej od życia
@Marvel7: Wiem, że mem i okrutnie prawdziwy, ale 20 tys. zł w 1994 roku to była naprawdę kupa pieniędzy. Za tę kwotę mogłeś kupić jednocześnie Poloneza i Malucha prosto za salonu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marvel7: multum ludzi wyjeżdża ze swoich miast i miasteczek do Warszawy za pracą zostawiając swoich znajomych i rodzinę. Ok Ty nie chcesz tego zrobić (wyjechać z Warszawy mając pracę zdalną) - Twoja sprawa.
Warszawa daje ogromne możliwości do robienia kariery, ale niestety ma to swoją cenę. Jest tam po prostu drogo.

Jedyne rozwiązanie jakie widzę to ogarnąć sobie pracę zdalną, dziewczynę i wspólnie kupić mieszkanie/dom w mniejszej miejscowości z dobrym dojazdem
@ThreeTree mam tutaj znajomych, rodzinę i całe życie? Urodziłem się w Warszawie?

Dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy młodych ludzi w Polsce musi opuszczać swoje rodzinne strony aby studiować lub/i pracować. Wszyscy to rozumiemy, nawet pomimo miłości do swojego miejsca wychowania trzeba je czasami, czasem na stałe, opuścić. Często zostawanie w swojej rodzimej okolicy jest uważane niemal za #przegryw sam w sobie.
Więc skoro oni mogą to dlaczego ty nie możesz wyprowadzić się
@Cierniostwor xD wyprowadzić się z stolicy kraju gdzie masz dobre możliwości pracy itp. To trzeba mieć z głową


@Marvel7: No to skorzystaj z tych możliwości i kup sobie mieszkanie. Nie stać cię? To znaczy że tych możliwości nie wykorzystujesz więc daj sobie spokój, schowaj dumę do kieszeni i kup mieszkanie w tańszej okolicy.
Po za tym jak pracujesz zdalnie to przepraszam czy te możliwości się różnią? „Chce Pan pracować zdalnie z
@Cierniostwor xD "nie stać cie?" Dalsza dyskuja nie ma sensu lecisz na czarno typie. Większość w pl nie zarabia na UOP tyle żeby pozwolić sobie na auto z salonu czy mieszkanie xD wszyscy jadą na kredytach a obecną sytuacja jest taka że 99% nie ma zdolności także gówno rady schowaj sobie do kieszeni. A teraz Idź do dino na swoim zadupiu xD