Wpis z mikrobloga

Nadal mam problem z osiągnięciem dobrego crust'u,


@TheBloody: odstaw na nac do lodówki na kratce bez przykrycia.

pamiętaj zeby stek byl z 2h wczesniej wyciagniety z lodowki aby nie byl zimny w srodku;)


@kostas: I tak będzie zimny w środku. Po za tym - nawet gdyby faktycznie się ogrzał w środku to będzie to przeciwskuteczne do przysmażenia z zewnątrz. Im cieplejszy środek tym szybciej osiągnie właściwą temperaturę. Tym mniej czasu
@TheBloody: Wyjmij stek z lodówki, posól, odczekaj około godzinę, żeby stek doszedł do temperatury pokojowej i puścił ostatki wilgoci. Wytrzyj do sucha, wrzuć na rozgrzany tłuszcz, powinno być git. Jak obawiasz się, że przeciągniesz steka w te kilka minut na patelni, to masz zbyt cienkiego steka.
@TheBloody: Każdy przepis i każdy kucharz na planecie zawsze powtarzają, że steka smaży się dopiero jak ma temperaturę pokojową i taki sposób działa. Np. dlatego, że nie obniżasz mocno temperatury oleju przez położenie na niej zimnego steka. Dlatego też, że zimny stek trzyma w sobie więcej wilgoci. Ale twój chłopski rozum jest lepszy niż kolektywna wiedza gastronomiczna.
Każdy przepis i każdy kucharz na planecie zawsze powtarzają, że steka smaży się dopiero jak ma temperaturę pokojową i taki sposób działa.


@Weretek: Nie każdy. Po za tym, co to za argument "tak jest bo inni mówią że tak jest". Gotowanie to fizyka i chemia a nie religia. Jeżeli nie potrafisz wyjaśnić dlaczego coś jest takie jakie jest, to może lepiej najpierw samemu się nad tym zastanów zanim zaczniesz atakować innych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheBloody: piszesz o żeliwnej patelni, a patrząc na skórkę to nie widać specjalnie przysmazenia, ja robię na żeliwnej płycie grillowej i przypieka się to o wiele mocniej,
Na płaskiej patelni nie masz tak że jak ci puści trochę soku to zanim to odparuje to się gotuje ten stek?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Weretek:

Każdy przepis i każdy kucharz na planecie zawsze powtarzają, że steka smaży się dopiero jak ma temperaturę pokojową i taki sposób działa.


Pokaż mi restaurację, która wyciąga steki z lodówek i kładzie na blacie żeby złapały temperaturę, po osiągnięciu której można je będzie wyrzucić do kosza, gdyby się jednak wszystkie nie sprzedały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jest mit. Ilość energii którą dostarczasz do ogrzania steka