Wpis z mikrobloga

Ten wpis przypomniał mi jak parę lat temu strasznie denerwowało mnie, gdy moja żona zostawiała włączone światło w łazience. Zawsze gasiłem i zwracałem jej uwagę. W końcu zacząłem zapisywać za każdym razem gdy zastawałem zaświecone światło. Gdy uzbierało się 10 takich wpisów, myśląc, że mam argumenty w ręce poszedłem kręcić inbę, że znowu jest zaświecone światło, że zapomina, że ja chodzę i gaszę, a potem płacimy. Wtedy żona zadała mi jedno pytanie - czy wiem ile to właściwie kosztuje? Trochę mnie zatkało, zacząłem liczyć i okazało się, że nawet cała noc święcenia światła w łazience wyposażonej w listwę LED i świetlówki o łącznej mocy 32 W to dalej jakieś grosze. Zastanowiłem się wtedy po co ja to właściwie robię? Chyba dlatego, że moja matka zawsze mi powtarzała "gas światło", a ja jak dzban, bezmyślnie powtarzałem to samo mojej żonie. W tamtym momencie cała ta sprawa przestała mnie denerwować. Czasem warto pomyśleć, czy jest sens spinać się o pierdoły.

#zwiazki #przemysleniazdupy
  • 62
nawet cała noc święcenia światła w łazience wyposażonej w listwę LED i świetlówki o łącznej mocy 32 W to dalej jakieś grosze.


@Szatan_Krol_Ciemnosci: Po pierwsze - kwestia skali. W ciągu roku robi się z tego większa kwota. Ponadto poczucie, że skoro to kosztuje grosze za noc, to może gdzieś indziej też nie gaśmy światła? I nagle z 32 W robi się 96 W.
Po drugie - w nocy mamy za dużo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Szatan_Krol_Ciemnosci: kwestia skali, jakby każdy tak robił to...


A tak serio to nawet jeżeli jest to kilka groszy to czulbym się źle z takim marnotrawieniem, a jestem przeciwieństwem sknery XD.
A z żoną może być coś nie tak jak nie potrafi zapamiętać tak prostej czynności jak pstrykniecie włącznika, polecam sprawdzić czy myje rece po wyjsciu z kibla xd.
@Szatan_Krol_Ciemnosci: Moja na przykład zamyka drzwi od łazienki choć mówie zostawiaj uchylone bo wentylacja źle działa i robi się wilgoć a nie bede tego robił bo to nie mój dom i się za jakiś czas wyprowadzam ale oczywiście też niepamięta. Nie wiem dlaczego młode kobiety mają tego typu problemy ale widzę po wpisach że jest to nagminne.
Ja stosuję inną taktykę. Jeżeli ona coś robi czego nie powinna i nie pomaga
czy wiem ile to właściwie kosztuje? Trochę mnie zatkało, zacząłem liczyć i okazało się, że nawet cała noc święcenia światła w łazience wyposażonej w listwę LED i świetlówki o łącznej mocy 32 W to dalej jakieś grosze. Zastanowiłem się wtedy po co ja to właściwie robię? Chyba dlatego, że moja matka zawsze mi powtarzała "gas światło", a ja jak dzban, bezmyślnie powtarzałem to samo mojej żonie. W tamtym momencie cała ta sprawa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Szatan_Krol_Ciemnosci: Moja na przykład zamyka drzwi od łazienki choć mówie zostawiaj uchylone bo wentylacja źle działa i robi się wilgoć a nie bede tego robił bo to nie mój dom i się za jakiś czas wyprowadzam ale oczywiście też niepamięta.


@Lorenzo_Sicario: po to są podcięcia w drzwiach do łazienki żeby zapewnić przepływ powietrza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szatan_Krol_Ciemnosci: to parę groszy, tam parę i w miesiącu stówka pęknie

@CZechuXX:
@Szatan_Krol_Ciemnosci:
Oprocz tego jest jeszcze koszt wymiany swietlowek. Jednym z czynnikow ktore degraduja oprocz liczby godzin uzywanych jest liczba wlaczen. Dze znaczenie mialo to w zarowkach ale w swietlowkach tez nie jest bez znaczenia. Nie wiem gdzie jest dobry kompromis ale cykanie co moment tez raczej nie jest wskazane.