Wpis z mikrobloga

Jutro mam mieć rozmowę dyscyplinującą z managerem. Moi "koledzy" są na mnie źli bo nie #!$%@? tak jak oni i wychodzę po 8h do domu... Oni nawet rezygnują ze swojej przerwy i latają biegiem do automatu z jedzeniem by jak najwięcej pracować. Jak manager wchodzi do biura to niemal stają na baczność.
Najlepsze jest to, że jak planowali podwyżki w grudniu w firmie to nic nie dostaliśmy a oni i tak zasuwają. Ja mam 8 letnie doświadczenie w korpo i nie daję z siebie zrobić niewolnika. Pilnuję czasu pracy, przerw itd. i dostrzegam, że to wszystkim przeszkadza. Kult #!$%@? w Polsce będzie trwał wiecznie. Myślałem, że tylko starsze pokolenie ma takie podejście, ale jednak młodzi 25-35 lat są chyba jeszcze gorsi...

#korposwiat #pracbaza #gorzkiezale #praca
  • 63
tekst pogrubiony@CalibraTeam: mam w rodzinie takiego asa. Potezny chlop, pracowity. Ciagle narzeka, ze w robocie ciezko, ze musi robic za trzech, że takie #!$%@? w pracy bla bla itd.

Problem w tym, ze ciezko ma bo tak sobie robi. I nie, wcale nie musi robic za trzech, ale... robi.

Zapytasz go, czemu tak #!$%@?, skoro za innych jeszcze musi robic a ma tak samo zaplacone, to odpowiada: "bo ja nie umiem