Wpis z mikrobloga

Jutro mam mieć rozmowę dyscyplinującą z managerem. Moi "koledzy" są na mnie źli bo nie #!$%@? tak jak oni i wychodzę po 8h do domu... Oni nawet rezygnują ze swojej przerwy i latają biegiem do automatu z jedzeniem by jak najwięcej pracować. Jak manager wchodzi do biura to niemal stają na baczność.
Najlepsze jest to, że jak planowali podwyżki w grudniu w firmie to nic nie dostaliśmy a oni i tak zasuwają. Ja mam 8 letnie doświadczenie w korpo i nie daję z siebie zrobić niewolnika. Pilnuję czasu pracy, przerw itd. i dostrzegam, że to wszystkim przeszkadza. Kult #!$%@? w Polsce będzie trwał wiecznie. Myślałem, że tylko starsze pokolenie ma takie podejście, ale jednak młodzi 25-35 lat są chyba jeszcze gorsi...

#korposwiat #pracbaza #gorzkiezale #praca
  • 63
@CalibraTeam: Ja se ta robie przerwe kiedy chce. Nie lubie przerywac roboty w polowie. Koncze jakis etap i robie przerwe. Niemniej nigdy nie robie sobie calych 30 min. Bo jakos mi sie nie chce :P

Za to szanuje przerwe moich ludzi. Maja swoje 30 min i w tym czasie robia sobie co chca. Nic mi do tego.

Nawet high lvl szefu jak wchodzi po 10 to juz sie nie dziwi ze
@CalibraTeam: tez kiedyś pracowałem w takim dziale: kazdy sie krzywo patrzył, szukali do czego sie dowalic i chcieli mnie nawet zwolnic (tzn donosili do przelozonych ze caly czas sie #!$%@?) ale skończyło sie na przeniesieniu do innego działu ( bo nie mieli podstawy do zwolnienia )gdzie pracowalem tak samo i przelozeni byli zadowoleni (chociaz bezposredni boss byl za granica i rozliczał z efektów a nie dooopogodzin) . moja rada: uciekaj
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.


@MyPhilosophy: no właśnie, dziwi mnie to, że ze strony kierownictwa nie ma jakiegoś ogromnego ciśnienia, a to sami pracownicy wywierają na siebie taką presję, prześcigają się kto więcej, dłużej... a i tak gówno z tego mają - no nie potrafię tego zrozumieć
7k na rękę to pewnie nigdzie indziej nie zarobią, gdzie indziej trzeba jeszcze ciężej pracować by tyle zarobić


@Qullion: wszyscy po politechnice (informatyka) więc te 7k na rękę raczej nie jest wyczynem
@CalibraTeam zawsze z tego gnije a mam takie jednostki w korpo co przychodzą 30 min przed rozpoczęciem i wychodzą 30 min po standardowym czasie pracy xD oczywiście nigdy nie odebrali z tego żadnych profitów bo nadgodzin są tylko na pisemny wniosek za potwierdzeniem przełożonego xD
gowno nie dyscyplinarke dostaniesz.


@Mr-Right: rozmowa dyscyplinująca czyli postawienie mnie do pionu. Zwolnienie pewnie dopiero za jakiś czas.

@RaghNaarRoog w korpo dobrze mają tylko ludzie ze znajomościami lub tacy którzy posiadają na innych haki (w sumie jak w polityce) o pracy w korpo mógłbym autentycznie napisać książkę bo doświadczyłem wielu patologicznych sytuacji. Morał jest taki: nie warto #!$%@?ć jak jesteś szaraczkiem bo cię wykorzystają na maksa.
@CalibraTeam kiedyś robiłam więcej, bo nowy pracownik i takie tam, wiadomo. Sytuacja troszkę inna, bo u mnie to wynikało z presji wywieranej przez PM, że takie ważne wszystko i na już, mimo, za dev miał miesiąc obsuwy, co rzuciło się na termin testów i nie była to wiedza tajemnica, że taka obsuwa będzie, więc można było spokojnie zapobiec czyli klasycznie - dorzucić ludzi, priorytety, zakres albo przesunąć termin ( ͡º ͜