Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki jest najszybszy sposób na zasmakowanie #nonduality?

Od wielu lat walczę z #nerwica i #depresja, leki i te-ra-pia nie działają, okoliczności zewnętrzne są niefajne, więc pomyślałem, że nawet kilkunastosekundowe epizody niedualności mogłyby dać mi ulgę dzięki poczuciu, że nie jestem uwięziony w swoim nie za zdrowym i nie za atrakcyjnym ciele, a przepełnione cierpieniem życie kończy się nieistnieniem. Nie wybiorę #psychodeliki - są nielegalne i mogą skończyć się bad tripem, z kolei #medytacja może zajmować miesiące lub lata, a ja jestem fatalnym medytatorem z racji nasilenia objawów. Może są jakieś medytacje skróty albo szybkie techniki do skosztowania niedualności?

#pytanie #buddyzm #duchowosc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ba12e1bab6bef5c0902923
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jaki jest najszybszy sposób na zasm...
źródło: comment_1673169246tWuTcyOO9wGRc31PPCTXAO.jpg
  • 11
Może są jakieś medytacje skróty albo szybkie techniki do skosztowania niedualności?


@AnonimoweMirkoWyznania:

jest idealny "skrót" dla ludzi u których gonitwa myśli nie pozwala na medytację

oddychanie metodą Wima Hoffa
robisz trzy rundy oddychania zajmuje to 10 minut (intensywne doznania żadnej nudy)
po trzeciej rundzie na kilkanaście sekund doświadczasz spokoju a potem przez jakiś czas dalej masz poczucie spokoju, relaksu z jednoczesną energią.
mega temat

jak się tutaj zalogujesz to masz za
odrazu warto dołączyć zimne prysznice.


@adamosx:

osobiście jestem dzikiem na zimno i oczywiście każdemu polecam, nawet nie bawić się w prysznice tylko od razu do jeziora nawet na początku na te 30 sekunkd wejść uspokoić oddech i wyjść, tyle żeby przekonać się że jest się w stanie pokonać swój strach i nic się w ciele od tego nie zepsuło :)

takiego "bycia tu i teraz" jak morsowanie nie daje nic innego.
jadnakz tego co się orientuje to chyba raczej polega na akceptacji wszystkiego jak jest, a nie na ucieczce


@plemo:

cały rozwój duchowy polega na akceptacji
akceptacja pozwala na zmianę i pójście dalej
brak akceptacji powoduje walkę a walka zasila/wzmacnia to z czym walczysz

nie mniej znalezienie sposobu żeby na chwilę czuć się dobrze to nie ucieczka.

ps. Tolle jest super :)
ja od siebie polecam David R. Hawkins i jego mapę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Ty chcesz uciekać od rzeczywistości a tymczasem głęboki spokój czy niedualność to coś odwrotnego -- to akceptacja tego co jest. Im mniej będziesz oporował bym mniej będziesz cierpiał. W bardzo dużym uproszczeniu mindfulness=niedualność.
Nie ma innej drogi niż medytacja i mindfulness. Uważność umożliwia skonfrontowanie się ze swoją nerwicą i depresją i uwolnienie tych emocji. To bolesny proces i będzie dużo łez, jak przy obieraniu cebuli, ale po stokroć warto przez
@AnonimoweMirkoWyznania: Non-duality polega właśnie na tym, że nie ma podziału na ciało i coś, co w nim jest. Nie ma podziału na to co ci się wydaje i to co jest, nie ma podziału na to co ci się wydaje na swój temat i to jaki jesteś, bo jesteś taki jaki jesteś, a nie taki jak ci się wydaje. Istnieje to co istnieje, a to co sobie myślisz nie istnieje. Zauważasz,
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jak chcesz chwile wytchnienia, odmiennego stanu, to polecam do tego:
#swiadomysen

Ewentualnie możesz próbować:
OoBE OBE, Astral Projection, near death experience - to wszystko to samo.

Jest jeszcze reality shift i metody, aby to osiągnąć są podobne do świadomego śnienia.

Możesz też spróbować eksperymentu ganzfelda i ewentualnie jeszcze i-doser - to będzie najszybsze i najprostsze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: podpowiem Ci z mojej perspektywy jakbto wygląda: jak już wcześiej napisano, chodzi o akceptację tego co jest, jakie jest, pogodzenie się z tym co jest. Powiedz sobie, że cokolwiek Ci się nie przydarza służy Ci i jest dla Ciebie korzystne. Choć umysł nie jest w stanie tego od razu zobaczyć - serce wie. A co do samej świadomości niedualnej, dla mnie to jest kwestia postrzegania - nie widzisz wtedy oddzielenia