Wpis z mikrobloga

  • 1849
Tropię audiofilskie absurdy już kilka lat, a oni ciągle potrafią mnie zaskoczyć...
UHA isoclean zero ohm to audiofilska… rozdzielnica!
Skrzynka przychodzi już zmontowana z kompletem bezpieczników Siemens 32A (jakieś 50 zł/szt) i wyłącznikiem kompaktowym Schneider NSX100M (1300 zł). Oprócz bezpieczników producent pakuje tam „obficie pozłacane”miedziane sztaby, odpowiednio grube przewody a całość zamontowana jest na drewnie mpingo w celu „izolacji i tłumienia”. Producent deklaruje, że po zamontowaniu tej skrzynki odkryjesz na nowo zasilanie swojego sprzętu audio. Niestety wiele więcej z artykułu na Monostereo wyczytać się nie dało, bo autor ewidentnie zaślinił klawiaturę.
Montaż? Banalnie prosty:
„Po prostu prowadzisz kabel z istniejącego panelu zasilania powiedzmy 100 lub nawet 200a.”
Tylko jak to tak, to nie popsuje brzmienia? Bez sensu.

Sprzedawana solo lub w zestawie z kablem Furutech do poprowadzenia w ścianie i jednym gniazdkiem Furutech NCF (vel. NFC według Wojciecha-Sana).
Wersja bez dodatków – $6900 (30 300 zł)
Wersja na wypasie – $8750 (38 500 zł)

PRAWIE CZTERDZIEŚCI KOŁA ZA ROZDZIELNICĘ A BEZPIECZNIKI CIĄGLE NIEAUDIOFILSKIE. To jest skandal. No ale wiadomo: jakby było z audiofilskimi, byłoby jeszcze drożej. A tak to sobie możesz wybrać pod własny gust xD Ciekawe, co teraz czują te dwie osoby, które kupiły listwę zasilającą za 100 patyków, o której mówiłem w ostatnim przeglądzie. Przecież bez rozdzielnicy to nie zagra…
No, to zostaje jeszcze kwestia zamulającego brzmienie licznika ( ͡º ͜ʖ͡º)

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Pobierz
źródło: comment_1672899495fM2o4Z4S9X7FMbbV65VPli.jpg
  • 227
Zawsze mnie zastanawiało jak ludzie na tyle nierozgarnięci żeby wierzyć w "audiofilskie" kable/złączki/bezpieczniki/itp.. są jednocześnie na tyle zaradni życiowo żeby było ich stać na zakup takich wynalazków?
@Roszp: ten wyłącznik na 100A niszczy system - żeby mieć taki pobór to musisz mieć układ półpośredni pomiaru energii elektrycznej i to jest na około 60 kW mocy umownej/przyłączeniowej xD
@Roszp: pamiętam swojego czasu jak za młodego podciągnąłem taki gruby kabel do wzmacniacza w samochodzie żeby było taniej kupiłem spawalniczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Roszp: zaintrygowały mnie te gniazdka Furutech NCF. Nie wiedziałem, że są gniazdka sieciowe za tysiaka sztuka, które są "zaopatrzone w formułę Nano Crystal składającą się ze specjalnego krystalicznego materiału, który ma dwie właściwości. Po pierwsze generuje jony ujemne, które eliminują zakłócenia, a po drugie przekształca energię cieplną w daleką podczerwień."

( ͡º ͜ʖ͡º)