Wpis z mikrobloga

  • 1849
Tropię audiofilskie absurdy już kilka lat, a oni ciągle potrafią mnie zaskoczyć...
UHA isoclean zero ohm to audiofilska… rozdzielnica!
Skrzynka przychodzi już zmontowana z kompletem bezpieczników Siemens 32A (jakieś 50 zł/szt) i wyłącznikiem kompaktowym Schneider NSX100M (1300 zł). Oprócz bezpieczników producent pakuje tam „obficie pozłacane”miedziane sztaby, odpowiednio grube przewody a całość zamontowana jest na drewnie mpingo w celu „izolacji i tłumienia”. Producent deklaruje, że po zamontowaniu tej skrzynki odkryjesz na nowo zasilanie swojego sprzętu audio. Niestety wiele więcej z artykułu na Monostereo wyczytać się nie dało, bo autor ewidentnie zaślinił klawiaturę.
Montaż? Banalnie prosty:
„Po prostu prowadzisz kabel z istniejącego panelu zasilania powiedzmy 100 lub nawet 200a.”
Tylko jak to tak, to nie popsuje brzmienia? Bez sensu.

Sprzedawana solo lub w zestawie z kablem Furutech do poprowadzenia w ścianie i jednym gniazdkiem Furutech NCF (vel. NFC według Wojciecha-Sana).
Wersja bez dodatków – $6900 (30 300 zł)
Wersja na wypasie – $8750 (38 500 zł)

PRAWIE CZTERDZIEŚCI KOŁA ZA ROZDZIELNICĘ A BEZPIECZNIKI CIĄGLE NIEAUDIOFILSKIE. To jest skandal. No ale wiadomo: jakby było z audiofilskimi, byłoby jeszcze drożej. A tak to sobie możesz wybrać pod własny gust xD Ciekawe, co teraz czują te dwie osoby, które kupiły listwę zasilającą za 100 patyków, o której mówiłem w ostatnim przeglądzie. Przecież bez rozdzielnicy to nie zagra…
No, to zostaje jeszcze kwestia zamulającego brzmienie licznika ( ͡º ͜ʖ͡º)

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Pobierz Roszp - Tropię audiofilskie absurdy już kilka lat, a oni ciągle potrafią mnie zaskocz...
źródło: comment_1672899495fM2o4Z4S9X7FMbbV65VPli.jpg
  • 227
@tas2000 500 zł za hdmi to jeszcze niedrogo, sam rozważałem kupno światłowodowego kabla do przesyłania sygnalu video w wysokiej jakości na dużą odległość, a one kosztują całkiem sporo. Świetny materiał o hdmi zrobił Linus Tech Tips.

A co do kabli głośnikowych i tego salonu, szanuję takich sprzedawców w opór. Mam koło domu podobny salon, w środku accuphase, luxmany, co tam chcesz. Kiedyś poszedłem żeby wypożyczyć kabel który "najbardziej wpłynie na brzmienie", przy
Myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy po kablu ethernetowym za tysiaka za metr (nie pamiętam - złotych czy dolarów, ale to w sumie bez znaczenia). Tak, do przesyłania plików z między urządzeniami sieciowymi - magazynem i odtwarzaczem.
Młody byłem i głupi, zapytałem recenzenta, czy nie wstyd mu takie pierdoły wypisywać. Przeklął mnie jitterem...
ale chociaż ładnie wygląda. Nie to co przeciętna rozdzielnica w bloku czy mieszkaniu że nie widać gdzie probówkę włożyć żeby czegoś nie #!$%@?ć.


@pietryna123: Też możesz mieć u siebie za darmo tak samo ładnie wyglądającą - odczep wszystkie kabelki!

Na zdjęciu tutaj nie masz nic podłączonego.
@andrkac czekaj, czy to nie było w 2012 roku? A recenzentem nie był czasem Wojciech Pacuła z high fidelity?
Bo jeśli tak, to epicka orka tam poszła xD
@tas2000: Jakiego kabla? Zmiana kabla ZA przetwornikiem DA może coś zmienić, ale tylko tam. We współczesnym sprzęcie oznacza to samo wyjście na głośnik. Kable cyfrowe przesyłają zawsze to samo, chyba, że są uszkodzone.
Jeśli przewód cyfrowy przesyłałby coś innego niż konkurencyjny, sprawny przewód, to znaczy że nadaje się do śmieci. Czy taki przewód użyty do transmisji video poprawi kontrast filmu? A skąd przewód miałby wiedzieć, co ma zmienić w brzmieniu/kolorach/czymkolwiek? Ma
@Roszp: Akustyka to podstawa. Mam kilka zestawów głośników. Małe głośniczki Tanoya na moim Nad 312 grają całkiem miło. Jednak mam mały pokój gdzie ten zestaw brzmi jak by się do jego ceny jedno zero dopisało. Byłem kiedyś na pokazie audio gdzie były Nautiliusy, przykro mi się zrobiło bo dźwięk tych cudnych głośników być całkowicie popsuty przez zła akustykę.
@Roszp: Czytam takie rzeczy i przychodzą mi do głowy różne pomysły.

Na przykład wziąć ozonator, opakować go w jakąś designerską obudowę i sprzedawać jako audiofilski stabilizator powietrza. Wiadomo przecież, że dźwięk rozchodzi się w powietrzu, a powietrze może być nieuporządkowane, co wpływa na doznania akustyczne.
100% znajdą się recenzenci, którzy będą opisywać, jak to po użyciu tego urządzenia nagle zaczęli słyszeć precyzyjnie wszystkie składowe harmoniczne i jak pasmi się wyrównało.

@
@tas2000: Czyli przetwornik (bo CD to jednak zapis cyfrowy) był wcześniej, a więc wszystko się zgadza. :)
Po pewnej dyskusji (o której wspomniałem w tym wątku) jestem już przeczulony...
@Roszp: Mam zawsze polewkę z tych dla których wszystko gra tak samo. Pamiętam kolegę u którego podłączyłem do jego jakichś tanich, marketowych głośników mojego NAD 312 i odtwarzacz Arcam. Chłop przez pół minuty nie mógł zamknąć gęby z wrażenia. Pierwsze jego po słowa były zamów.mi coś takiego :)
tzw

@hakeryk2: tzw.

 Niestety ale

@hakeryk2: Niestety, ale

 prąd z młynu

@hakeryk2: „z młyna”, nieuku. A do tego błąd rzeczowy. Młyn nie wytwarza prądu. Siły natury zamieniane są na energię mechaniczną, napędzającą żarna służące mieleniu zboża, a nie wytwarzaniu prądu.

 ze 100 letniego dębu

@hakeryk2: 100-letniego, bo „stuletniego”, a nie „sto letniego”, nieuku.

 na głębokiej scenie holenderskich stepów.

@hakeryk2: W Holandii