Wpis z mikrobloga

  • 1849
Tropię audiofilskie absurdy już kilka lat, a oni ciągle potrafią mnie zaskoczyć...
UHA isoclean zero ohm to audiofilska… rozdzielnica!
Skrzynka przychodzi już zmontowana z kompletem bezpieczników Siemens 32A (jakieś 50 zł/szt) i wyłącznikiem kompaktowym Schneider NSX100M (1300 zł). Oprócz bezpieczników producent pakuje tam „obficie pozłacane”miedziane sztaby, odpowiednio grube przewody a całość zamontowana jest na drewnie mpingo w celu „izolacji i tłumienia”. Producent deklaruje, że po zamontowaniu tej skrzynki odkryjesz na nowo zasilanie swojego sprzętu audio. Niestety wiele więcej z artykułu na Monostereo wyczytać się nie dało, bo autor ewidentnie zaślinił klawiaturę.
Montaż? Banalnie prosty:
„Po prostu prowadzisz kabel z istniejącego panelu zasilania powiedzmy 100 lub nawet 200a.”
Tylko jak to tak, to nie popsuje brzmienia? Bez sensu.

Sprzedawana solo lub w zestawie z kablem Furutech do poprowadzenia w ścianie i jednym gniazdkiem Furutech NCF (vel. NFC według Wojciecha-Sana).
Wersja bez dodatków – $6900 (30 300 zł)
Wersja na wypasie – $8750 (38 500 zł)

PRAWIE CZTERDZIEŚCI KOŁA ZA ROZDZIELNICĘ A BEZPIECZNIKI CIĄGLE NIEAUDIOFILSKIE. To jest skandal. No ale wiadomo: jakby było z audiofilskimi, byłoby jeszcze drożej. A tak to sobie możesz wybrać pod własny gust xD Ciekawe, co teraz czują te dwie osoby, które kupiły listwę zasilającą za 100 patyków, o której mówiłem w ostatnim przeglądzie. Przecież bez rozdzielnicy to nie zagra…
No, to zostaje jeszcze kwestia zamulającego brzmienie licznika ( ͡º ͜ʖ͡º)

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Pobierz
źródło: comment_1672899495fM2o4Z4S9X7FMbbV65VPli.jpg
  • 227
Smiej się smiej, jak ostatnio pokłóciłem się z kolesiem co kupił mikrotika za 300zł, dowalił zasialcz 18V do niego za kilka kafli i twierdzi ze mu brzmienie się poprawiło.... (gdzie mikrotik to jedne z najnędzniejszych urządzeń, ale za to całkiem dopracowany i funkcjonalny soft). No chyba ze soft działa lepiej jak ma inne zasilanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Roszp: tak się zastanawiam, czy z tego wału, nie korzystają też jakieś urzędy, firmy w szczególności państwowe, żeby wyprowadzać pieniądze do znajomych królika..?
Najbardziej audofilskie sa te cyfrowe kable i koncowki, to tak jakby kupowac plyty cd za 500zl bo po nagraniu maja lepsze brzmienia niz takie za 10zl
to tak jakby kupowac plyty cd za 500zl bo po nagraniu maja lepsze brzmienia niz takie za 10zl


@tezeten: są szklane CD za grubo więcej. Niektóre egzemplarze kosztują i kilkanaście tysięcy ;) Bo lepiej przepuszczają światło lasera, co oczywiście wyłapie czułe ucho audioświrka.
nie jestem elektrykiem, ale czy w tej skrzynce jest masa nieizolowanych elementów, które będą pod napięciem przez cały czas działania?


@dan3k: To z góry to zaciski przewodów ochronnych (z reguły żółto-zielone), a to na dole to zaciski przewodów neutralnych (z reguły niebieskie). W każdym kablu, który idzie na obwód np. gniazda czy oświetlenie sufitowe, są trzy przewody: fazowy (ten swoje źródło będzie miał w jednym z tych zabezpieczeń), oraz roboczy neutralny
@mike78: 15 lat temu jak kupowalem plazme to gosc chcial mi wcisnac kabel hdmi za kilkaset zlotych, prawie sie dalem namowic
rozumiem ze tanie kable byly marnej jakosci i pewnie 4k to by nie obsluzyly, ale wtedy standardem bylo hd ready
od tamtej pory mam marne poczucie humoru w tym temacie :D