Wpis z mikrobloga

Pytanie do #elektromechanik. W moim #bmw f11 wyskakuje za każdym razem błąd o braku kluczyka i że nie uruchomię auta a auto normalnie pali. Po przeskanowaniu auta programem ISTA wyskoczyło mi kilka błędów odnośnie anten (zwarcie, przerwa w obwodzie lub usterka). Bezpieczniki przemierzyłem miernikiem wszystkie na zwarcie i są dobre. Można prosić o jakieś porady? Antena pod cup holderami jest podłączona.

#motoryzacja
Pobierz Gulas - Pytanie do #elektromechanik. W moim #bmw f11 wyskakuje za każdym razem błąd o...
źródło: comment_1672691536bAyPRCV1edNlHA6NA0tBUR.jpg
  • 28
@bruhh: Klapa i zderzak wymieniane. Auto w moim posiadaniu rok czasu i jakiś czas temu to wyskoczyło. Próbowałem zmierzyć napięcie na pinach od anteny pod cup holderem ale nic nie pokazało.
@trzaichlac69: Udało mi się dostać do tych dwóch anten, przemierzyłem je na zwarcie miernikiem bo nie wiem czy w inny sposób mogę to sprawdzić? Wtyczki od anten tez przemierzyłem i na wtyczce bliżej siedzeń pokazuje ok. 17,5mV a na tej z tylu 15,5mV. W bagażniku jest suchutko. Od pierwszego właściciela który sprowadził to auto dowiedziałem sie ze jakaś niegroźna kolizja była, najechanie na jakiś słupek czy coś takiego.
Przypomniało mi się jeszcze ze raz jak miałem rozładowany akumulator to auto zaczęło świrować i światła zewnętrzne przednie zaczęły świrować. Xenony się załączały i gasły i tak samo ringi.
@WojtekN47: Możesz mi jakieś zdjęcie wysłać jak on wyglada? Patrzyłem tylko na te anteny i po numerach sprawdziłem jeszcze ten moduł z różowym gniazdem to od pompy chyba jest?
@Gulas: Dokładnie przyjrzałbym się wszystkiemu co w bagażniku, widzę ze jedna antena jest pod zderzakiem i mocno prawdopodobnie ze to ona rozszczelniła sie od uderzenia i z czasem dostała sie do niej wilgoć. Również do sprawdzenia wiązka pod zderzakiem i tu - nie oglądaj i nie przyglądaj sie owiniętej wiązce tylko odrazu rozwijaj taśmę
Jeszcze takie pytanie odnośnie tych klamek mam. Poprzedni właściciel mi powiedział że podobno jakaś wadliwa elektronika tam w tych klamkach jest i nie idzie tego zrobić tylko klamki do wymiany. Czy tak faktycznie jest czy miał jakiegoś słabego elektromechanika?