Wpis z mikrobloga

Pytanie do #elektromechanik. W moim #bmw f11 wyskakuje za każdym razem błąd o braku kluczyka i że nie uruchomię auta a auto normalnie pali. Po przeskanowaniu auta programem ISTA wyskoczyło mi kilka błędów odnośnie anten (zwarcie, przerwa w obwodzie lub usterka). Bezpieczniki przemierzyłem miernikiem wszystkie na zwarcie i są dobre. Można prosić o jakieś porady? Antena pod cup holderami jest podłączona.

#motoryzacja
Gulas - Pytanie do #elektromechanik. W moim #bmw f11 wyskakuje za każdym razem błąd o...

źródło: comment_1672691536bAyPRCV1edNlHA6NA0tBUR.jpg

Pobierz
  • 28
@bruhh: Klapa i zderzak wymieniane. Auto w moim posiadaniu rok czasu i jakiś czas temu to wyskoczyło. Próbowałem zmierzyć napięcie na pinach od anteny pod cup holderem ale nic nie pokazało.
  • 0
@trzaichlac69: Udało mi się dostać do tych dwóch anten, przemierzyłem je na zwarcie miernikiem bo nie wiem czy w inny sposób mogę to sprawdzić? Wtyczki od anten tez przemierzyłem i na wtyczce bliżej siedzeń pokazuje ok. 17,5mV a na tej z tylu 15,5mV. W bagażniku jest suchutko. Od pierwszego właściciela który sprowadził to auto dowiedziałem sie ze jakaś niegroźna kolizja była, najechanie na jakiś słupek czy coś takiego.
  • 0
Przypomniało mi się jeszcze ze raz jak miałem rozładowany akumulator to auto zaczęło świrować i światła zewnętrzne przednie zaczęły świrować. Xenony się załączały i gasły i tak samo ringi.
  • 0
@WojtekN47: Możesz mi jakieś zdjęcie wysłać jak on wyglada? Patrzyłem tylko na te anteny i po numerach sprawdziłem jeszcze ten moduł z różowym gniazdem to od pompy chyba jest?
@Gulas: Dokładnie przyjrzałbym się wszystkiemu co w bagażniku, widzę ze jedna antena jest pod zderzakiem i mocno prawdopodobnie ze to ona rozszczelniła sie od uderzenia i z czasem dostała sie do niej wilgoć. Również do sprawdzenia wiązka pod zderzakiem i tu - nie oglądaj i nie przyglądaj sie owiniętej wiązce tylko odrazu rozwijaj taśmę
Jeszcze takie pytanie odnośnie tych klamek mam. Poprzedni właściciel mi powiedział że podobno jakaś wadliwa elektronika tam w tych klamkach jest i nie idzie tego zrobić tylko klamki do wymiany. Czy tak faktycznie jest czy miał jakiegoś słabego elektromechanika?