Wpis z mikrobloga

Wczoraj moi dziadkowie przyszli zszokowani do kuchni, bo w telewizji powiedzieli, że ktoś wygrał w sylwestra 20 milionów i musi od tego zapłacić AŻ DWA MILIONY PODATKU. I jak to tak, złodzieje i w ogóle co to ma być. No i powiedziałem im o podatku belki, to zrobili jeszcze większe oczy, a jak przytoczyłem jaki jest łączny koszt pracodawcy, jeśli pracownik dostaje 3k na rękę, to mi nie chcieli uwierzyć xD Chyba nie muszę dodawać czyimi są wyborcami( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bekazpisu
marcinkox3 - Wczoraj moi dziadkowie przyszli zszokowani do kuchni, bo w telewizji pow...

źródło: comment_1672642626GFneWhgAjRMjb8ogN8teZQ.jpg

Pobierz
  • 67
@marcinkox3: Podatek belki to 19%, czyli z 20mln ktoś musi zapłacić 3.8mln a nie 2mln. Tak więc wyczuwam bait ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie to nie warto kłócić się z dziadkami na temat polityki. Ja moich co najwyżej przekonuje do tego by nie chodzili na wybory.
@marcinkox3: z tym "nie chcieli uwierzyć" to jest najwieksza beka. U mnie to samo- rodzina na wsi, prokościelna, proPiSowska. Tłumacze im podstawowe zasady ekonomii, doslownie cytuje z książki i oni NIE WIERZĄ. Dosłownie jak poruszałam temat JDG po prostu mówiąc moje składki i podatki, które musze opłacać, usłyszałam:

- "Co ty za bzdury wnusiu opowiadasz"
- "Na pewno tak nie jest"
- "Przecież my mamy pieniądze, emerytury, źle nie jest"
-
ale ty wiesz, że PiS rządzi od 2015 roku i mógł zlikwidować ten podatek, tak?


@marcinkox3: Zamiast tego kombinują żeby obniżyć podatek belki do pewnego limitu. Co jest spoko jak bawisz się małymi kwotami, ale zabiłoby to wygodę. Bo wtedy już bank nie zapłaci za Ciebie 19% i fajrant, tylko pewnie trzeba by liczyć łączne zyski z dywidend, lokat, obligacji i innych papierów.