Wpis z mikrobloga

  • 2207
Wczoraj moi dziadkowie przyszli zszokowani do kuchni, bo w telewizji powiedzieli, że ktoś wygrał w sylwestra 20 milionów i musi od tego zapłacić AŻ DWA MILIONY PODATKU. I jak to tak, złodzieje i w ogóle co to ma być. No i powiedziałem im o podatku belki, to zrobili jeszcze większe oczy, a jak przytoczyłem jaki jest łączny koszt pracodawcy, jeśli pracownik dostaje 3k na rękę, to mi nie chcieli uwierzyć xD Chyba nie muszę dodawać czyimi są wyborcami( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bekazpisu
marcinkox3 - Wczoraj moi dziadkowie przyszli zszokowani do kuchni, bo w telewizji pow...

źródło: comment_1672642626GFneWhgAjRMjb8ogN8teZQ.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcinkox3: Poczatek roku, a ten post mianuje do najwieszych debilizmow i skonczonego kretynstwa jakie bylo mi dane przeczytac. I jeszcze okraszone to wszystko tym wiesniackim memem. Pewnie jeszcze im powiedziales- tym wyimaginowanym dziadkom, ze jak przyjda twoi, to koszty pracodawcy beda mniejsze. 1321 osob sie na to nabralo….
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: też bym uznał to za bait gdyby moja babcia nie była dokładnie tego typu osobą. Co więcej, wszelkie próby rzeczowej rozmowy kwitowała czymś w stylu "młody jesteś, życia nie znasz"
  • Odpowiedz
z tym "nie chcieli uwierzyć" to jest najwieksza beka. U mnie to samo- rodzina na wsi, prokościelna, proPiSowska. Tłumacze im podstawowe zasady ekonomii, doslownie cytuje z książki i oni NIE WIERZĄ. Dosłownie jak poruszałam temat JDG po prostu mówiąc moje składki i podatki, które musze opłacać, usłyszałam:


- "Co ty za bzdury wnusiu opowiadasz"

- "Na pewno tak nie jest"

- "Przecież my mamy pieniądze, emerytury, źle nie jest"

- "Ona młoda jest nie wie jak to kiedyś było ciężko"
  • Odpowiedz
  • 0
@Bloodaxis1 niestety Mirku chciałbym, żeby to była nieprawda, ale tak po prostu jest, a jak próbuję coś tłumaczyć to leci tylko "a ja tam się nie znam, nie wiem" i koniec dyskusji. Tak jest nie tylko w moim domu, ale w milionach innych
  • Odpowiedz
ja osobiscie nie znosze tego typu gadek, mam takiego w rodzinie kuzyna, wielce oswiecony ekonomista po technikum, przyjdzie i #!$%@? do dziadkow te frazesy o inflacji, podatkach, kosztach. Ja wiem, to prawda i on ma racje ale #!$%@? to sa starsi ludzie i im juz nie przemowisz, nie zmienisz ich, a usiadzie i tylko atmosfere psuje tym #!$%@?.
  • Odpowiedz
@marcinkox3:

Polecam dzisiejszą konferencją Morawieckiego. To co ta partia robi i w jaki sposób to myślę że nawet przedstawiciele Amwaya przed telewizorami, nerwowo zagryzali witaminę C, jak można tak żywe oczy kłamać i celowo manipulować starszych ludzi. Dosłownie dali napis Rząd PO-PSL = (podkreślone na czerwono) praca do śmierci. Powiedzieli, że ciężko pracująca kobieta ze wsi, musiałaby pracować do 67 roku życia. A dzięki nim, nie musi. Zwracał się
  • Odpowiedz
@marcinkox3: Przecież to jest największy debilizm, że jakieś losowe skreślanie 6 numerków jest opodtkowane na 10%, a ciężka harówa po 200 godzin, jest opodatkowana na 50%. Majątki, spadki i wygrane w jakiś gównozakładach powinny być opodatkowane na 50%, a dochody z pracy na 10%.
  • Odpowiedz
Dla prac*dawcy kilka tysięcy mniej, to żadna strata, ot puszka kawioru mniej w miesiącu.


@Anonalia: xDDDD bo jak wiadomo pracodawca dokłada z własnej kieszeni ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@marcinkox3 propaganda pisowsko-socjalistyczna jest niezwykle skuteczna. Moi rodzice, mimo że ponadprzeciętnie myślący ludzie, nasłuchawszy się tej propagandy, co raz powtarzają takie kwiatki, że "no ale jednak 500+", albo z tymi cenami Orlenu.. facet który posiadał stacje paliw, w jakiś sposób usprawiedliwia to co się stało na rynku hurtowym. Codziennie wałkuję, żeby była pewność, o szkodliwości tej propagandy, oglądają TVP i sami mówią, że o tym wiedzą, wręcz nie raz krytykują.. ale
  • Odpowiedz