Wpis z mikrobloga

tl;dr: oddałem włosy na Rak&Roll. Sam szukam pomocy dla dziewczynki z zespołem Retta.

Witam wykop, jak wielu jestem tu od dawna, ale niespecjalnie się udzielam. Tym razem jednak potrzebuję waszej pomocy w zbiórce na małą Lenkę. Stwierdziłem, że nie przyjdę z pustymi rękoma i zdecydowałem się na coś, co nie było do końca łatwe. Nadszedł ten dzień, kiedy pozbyłem się włosów. Nadarzyła się sytuacja, w której chciałbym żeby mój mały gest pomógł jeszcze komuś. Od dawna wiedziałem, że włosy, które zapuszczam prędzej czy później przeznaczę na rak&roll w ramach akcji "daj włos". Stwierdziłem, że kogoś tym uszczęśliwie, chociaż tą jedną osobę. Nie wiedziałem kiedy nadejdzie ten dzień, aż w końcu pojawił się impuls.

Impuls w osobie małej Lenki, u której zdiagnozowano zespół Retta. Paskudne zaburzenie neurorozwojowe, które wpływa na podstawowe funkcjonowanie. Nie chcę się wdawać w szczegóły, wszystkiego o tym okropieństwie można dowiedzieć się z google.

Choroba jest w tym momencie nieuleczalna, ale pojawia się promyczek nadziei w postaci terapii w USA, która rozpocznie się już w marcu 2023 roku. Niestety taka terapia i leczenie kosztują. Pierwszy wyjazd to koszt ponad pół miliona złotych!

I tu pojawia się moja prośba o pomoc w imieniu rodziców, całej rodziny i znajomych. Jeżeli możecie to wpłaćcie kilka złotych na zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/lena-szczepanska
dzięki, której Lenka będzie miała szansę na lepsze jutro. Więcej o chorobie dziewczynki i jej codziennej walce dowiecie się z pamiętnika, który prowadzony jest tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100088184981740

Liczy się każda pomoc, nie ukrywam, że również udostępnienie tego posta czy strony poświęconej Lence będzie bardzo przydatne. Im więcej osób się dowie, tym większa szansa, że olbrzymie pieniądze, potrzebne na leczenie uda się zebrać.

Oczywiście zachęcam również do wsparcia akcji "daj włos". Nie trzeba wcale ścinać się na łyso ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wystarczy 25 cm włosów. Przy okazji zachęcam również do oddawania krwi. To nic nie kosztuje, nie boli, a ratuje życie.

Dziękujemy każdemu za pomoc! ()
#charytatywny #pomagamy #charytatywnie #pomaganiejestfajne #fundacja #charity #rak&roll #dajwlos #rettsyndrome #zespolretta #zespolretta #podatek #procentpodatku #1% #siepomaga #pokazmorde #wykop
Pobierz matejko2405 - tl;dr: oddałem włosy na Rak&Roll. Sam szukam pomocy dla dziewczynki z z...
źródło: comment_16724268794PsNf8GngBfeA0HSRg67XQ.jpg
  • 7
Choroba jest w tym momencie nieuleczalna, ale pojawia się promyczek nadziei w postaci terapii w USA, która rozpocznie się już w marcu 2023 roku. Niestety taka terapia i leczenie kosztują. Pierwszy wyjazd to koszt ponad pół miliona złotych!


@matejko2405: siepomaga, miliony złotych...
8% zawsze spoko
Już #!$%@? z tym rak&rollem co masz pustą kopertę. Kolejna fundacja