Wpis z mikrobloga

Mam taką sytuację, że rozważam wynajęcie na jakiś czas mieszkania. Niestety musiałaby być to Warszawa ze względu na dojazdy. Ja wiem, że sytuacja na rynku nieruchomości jest jaka jest, ale tu już zakrawa o absurd. Wynajem 35 m2 we względnie rozsądnej lokalizacji z dojazdem komunikacją do centrum jakieś 30-40 min, to koszt co najmniej 3000 zł. I to mówimy o kawalerkach - podkreślę, jakieś 35 m2. Warunki oczywiście na minimum 12 miesięcy. Całe szczęście jestem stąd, więc nie jestem obcokrajowcem, nie mam zwierząt ani dzieci, ale za to palę (tylko na zewnątrz) - i palaczy też wykluczają. Najem okazjonalny u notariusza to oczywiście norma, choć to całkowicie rozumiem i popieram.

Przewertowałem kilkaset ofert, obdzwaniam i prawie wszystkie już nieaktualne na kilka dni po wystawieniu ogłoszenia. Teraz pytanie: jak tak można żyć?

#nieruchomosci #warszawa #mieszkanie #dom
  • 23
@Tino Wynajmuje kawalerkę około 30 m2 z balkonem. Wola. Koszt 2k pln. Miałem podwyżkę na jesieni - wzrost z 1800 pln.

Znajomy z pracy wynajął niedawno w okolicy Kasprzaka, 2600 pln jakoś, ale ma garaż podziemnyw cenie. Także da się znaleźć :)

Robisz zasadniczy błąd z czasem. Mieszkanie jest ok to schodzi tego dnia co jest wystawione :) ten znajomy dzwonił po godzinie i już była kolejka chętnych. Przy wynajmie liczy się
@piwakk: Gdzie szukałeś? OLX? Znajomi co od dawna wynajmują też mają dawne stawki z podwyżką, niż obecne rynkowe. Właściciele odpuszczają te parę stówek na rzecz pewnego i stałego lokatora.

Kilka przykładowych ofert:

- 32 m2, bez balkonu, koszt 3200 zł + prąd: https://www.otodom.pl/pl/oferta/kawalerka-32-m-oddzielna-widna-kuchnia-internet-ID4hI1q.html
- 19 m2, bez balkonu, koszt 2600 zł: https://www.olx.pl/d/oferta/piekna-klimatyczna-kawalerka-cybernetyki-mokotow-CID3-IDKRaER.html
- 20 m2, koszt 2800 zł + media: https://www.otodom.pl/pl/oferta/nowe-studio-20m2-bedziesz-1-szym-mieszkancem-ID4jIwB.html

Dalej już mi się nie chce przeglądać tych kurników poniżej
Koszt kawalerki w grodzisku/Pruszkowie to 3000zl????


@kaaban: Grodzisk/Pruszków to Warszawa?

@Tino: Nie ale skoro pisze ze warszawa musi być "ze względu na dojazdy" to znaczy że wcale nie musi być warszawa
@Tino:


jak tak można żyć?

Dla Pana Panie Areczku to zapraszam zdechnac. Dla mnie zreszta tez. Zygac sie chce na to wszystko

@Sibu: Pomyślało 38 milionów Polaków. Każdy musi mieszkać w Warszawie
@LifeReboot: przypomniało mi się jak poszedłem oglądać mieszkanie, paliłem wtedy i zamierzałem całkiem się nie przyznawać. Babka mnie wyczuła w sekundę pomimo że wypaliłem tego dnia dwie sztuki, ostatni z 6 godzin wcześniej.
Całe szczęście nie zapytała, tylko stwierdziła fakt, bo byłby wstyd.
Mieszkanie mi wynajęła.
Na szczęście już nie palę.
Koszt kawalerki w grodzisku/Pruszkowie to 3000zl????


@kaaban: Grodzisk/Pruszków to Warszawa?

@Tino: To w końcu potrzebujesz w Warszawie z uwagi na komunikację czy coś innego?
@Tino: do centrum jezdza pociagi z większości podwarszawskich mirjscowosci.
Nie musisz mieszkac w warszawie.
Pruszkow, legionowo, grodziski, sulejowki, wawry, wygodby dojazd pociagiem 30 min do centrum
Zapraszamy
@Tino Tak na olx. Ale generalnie miałem zakładkę w tle otwartą i dosłownie co kilka minut odświeżałem :p

No u mnie trzeci rok leci, nigdy problemów więc też może podwyżka była mala.

No cenowo kiepsko wygląda to co wysłałeś. Według mnie trzeba po prostu szukać i szukać :p
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tino: @Pawelex: ale co to za gówno w południowych Ząbkach wybieracie

W grę wchodzą albo północne Ząbki i zestaw autobus spod M1 + metro, albo centralne Ząbki przy PKP i zestaw pociąg + metro. W obu przypadkach dojazd do centrum w max 40 minut.

Mieszkanie w południowych Ząbkach jest dla masochistów.