Wpis z mikrobloga

@fanmarcinamillera: Nie nie jest, powiedział że ruch narodowy i nowa nadzieja walczy aby jak najwięcej ugrać na tym co jest teraz a Braun wszedł dalej i mówi ale niezbyt agresywnie o wyjściu i jest to jedna z opcji.
Więc nie Kłam i nie manipuluj, bo widzę aby zaistnieć na tagu musicie kłamać w sprawie konfy, to jest słabe.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007:

@fanmarcinamillera: Polska nie musi do nikogo należeć, niepodległość, mówi Ci to coś?

Machaj dalej szabelką bez wyobraźni pod sztandarem górnolotnych haseł, które do niczego nie prowadzą

@fanmarcinamillera: Nie nie jest, powiedział że ruch narodowy i nowa nadzieja walczy aby jak najwięcej ugrać na tym co jest teraz a Braun wszedł dalej i mówi ale niezbyt agresywnie o wyjściu i jest to jedna z opcji.

Więc nie Kłam i
  • Odpowiedz
@Matpiotr: GB do żadnego i już płaczą, ze wyjście to był zły pomysł, a Szwajcaria i Norwegia do Europejskiego, korzystając ze wspólnego rynku w zamian za co płacą ciężkie miliardy i muszą przyjąć wszystkie unijne regulacje nie mając na nie kompletnie żadnego wpływu XD. Dobry dil robią, serio ;]
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera juz ci mowie do takiego jak uk, olewasz emisje co2 i handel nimi i boom nagle masz tani prad, gaz, przemysl jedzie na tych dwoch surowcach glownie gaz. Obcinasz podatki i clo i masz fury z chin lub usa, taki minivan toyota sienna w stanach 40k dolcow czyli 160k za tyle to u nas focusa masz. To co wzielismy z uni juz wiecej nie dostaniemy teraz zaczyna sie doplacanie do tych
  • Odpowiedz
@Xtreme2007 niestety mylisz się. Za mały i za słaby kraj że to być mocarstwem a bez tego, szczególnie w naszym położeniu geograficznym, ktoś będzie na nas naciskał.
Wiem, że pięknie się mówi o niepodległości i takie tam, ale w dzisiejszym świecie z dzisiejszą gospodarką (o stronie militarnej nawet nie zaczynam) opowieści o całkowitej niezależności to jakieś bajki nawiedzonych konfiarzy bez szkoły.
Takie są realia a teraz do łóżka bo jutro kartkówka z
  • Odpowiedz
@sztynksiareczka: Tak samo mówiono 30 lat temu. Znam osoby które twierdziły wówczas że Polska musi być wasalem Moskwy no bo jak inaczej? Teraz te same osoby twierdzą że musimy być wasalem Brukseli. Nie musimy, możemy być niepodlegli.
  • Odpowiedz
juz ci mowie do takiego jak uk, olewasz emisje co2 i handel nimi i boom nagle masz tani prad, gaz, przemysl jedzie na tych dwoch surowcach glownie gaz.


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: surowce to na allegro se kupisz od ruskich. Ty sobie możesz obniżać cło, ale Tobie #!$%@?ą takie, że się nie pozbierasz. Cła ujebią większość naszego handlu zagranicznego, ale za to se będzie mireczek mógł tańszym chińczykiem jeździć. XD

nie wiem, czy śmiać
  • Odpowiedz
@ajuto00 no tak bo wyprali ci łeb, ze poza unia se nie poradzisz. Jakos inne kraje z naszego bloku nie maja super wzrostu mimo wejscia do unii, takze tego to zasluga polakow. Obecnie federalizacja nic nie zmieni bo sozjalizm i ekoglupota zjada innowacyjnosc a europa przegrywa obecnie w kazdej dziedzinie z usa i chinami. Standard zycia pogarsza sie.
  • Odpowiedz
Polska nie musi do nikogo należeć, niepodległość, mówi Ci to coś?


@Xtreme2007: ooo, jakbym czytał Ukrainę lat 90. - teraz za to płacą, bo wojna jest konsekwencją tego że chcieli być pośrodku. A rosja chciała żeby byli jednak ich. ruskie mają takie same podejście do pribałtiki i priwislinskiego kraju, też powinny należeć do nich

PS

  • Odpowiedz