Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xGreatx: Obecne przepisy policjanci mogą bardzo interpretować według swojego widzimisię szczególnie przepis o pierwszeństwie pieszego na przejściu czy wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych. Kolejna sprawą jest to że taryfikator powinien być dostosowany do zarobków tak by każdy ponosił finansową karę adekwatnie do posiadanego majątku. I najważniejsza kwestią to to że wcale nie jest bezpieczniej na drogach bo wielu kierowców jeździ niekiedy aż za wolno spowalniają ruch tworzą się korki i wymusza
@r5678: @Zarzutkkake: kiedy to ostatni raz zrobiliście?
bo ja parę lat temu płaciłem tak sam sobie co miesiąc po 50 zł to mi po 4 miesiącach przyszedł list, że mam resztę zapłacić w określonym terminie - podali kwotę jaka została, odjęli to co już wpłaciłem
ale równie debilne jest karanie za wyprzedzenie niewiele szybciej auta, bo co pieszy przeskoczy mu przed maska i wleci pod nasza?


@m0rdeczka: i jak sobie wyobrażasz taki przepis?
"Można wyprzedzać jeśli różnica jest niewielka"? - Od razu znajdą się znawcy prawa z "prawnikami" i będzie zastanawianie się co to znaczy "niewielka".
Czy może "Można wyprzedzać jeśli różnica wynosi mniej niż 10km/h"? - Też martwy zapis bo zaraz ci sami "prawnicy" będą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@strike_lucky: Specjalnie zwolnił XD A może właśnie coś wchodziło na pasy? A co jeśli by zwolnił bo ktoś by tam był? Byś go rozjechał? XD Przynajmniej wiemy że zawsze jak bedziesz dojeżdżał teraz do przejścia to nie będziesz wyprzedzał

@MrBeast: to jest to xD ja miałem w zeszłym roku taka sytuację, dziadek za mną co rusz - przyspieszal/zwalniał szukając miejsca na wyprzedzenie. Koniec końców, zatrzymałem się puscic babkę z wózkiem
@strike_lucky: I pomyśleć, że większość Polaków popiera takie zamordystyczne przepisy i przyklaskiwało, jak PiS podnosił mandaty...


@matiimakaka: Większość polakow to debile nierozumiejący konsekwencji własnych czynów przy tym przekonani o własnej zajebistosci i mądrości. Poczytać wystarczy komentarze sami geniusze którzy nigdy nie złamali przepisów i oczywiście nikt nigdy nie zrobi im tak ze wyjdzie ze wyprzedzali na pasach. Oczy dookoła głowy 360stopni i niczym niezmącona uwaga xD
@lentilek:
Oczywiście, że miewam. Czasami się jedzie 60 km/h i z gościem obok dzięki zajebiście mądrym przepisom przejeżdżamy finalnie z prędkością 10 km/h przez absolutnie puste pasy, bo żaden z nas nie chce wyprzedzać i na zmianę dajemy lekki po hamulcach XD
Ale debile wyżej oczywiście klaskają uszami, bo widocznie sami jeszcze nie zapłacili 1500 za ten shit.
Jak sięgam pamięcią to raz chyba oboje zatrzymaliśmy się do zera przed oczywiście
@chaczapuri: nie wiem jak teraz, ale jako student miałem okres, że ciężko było z kasą i też dostałem dość spory mandat za przejazd na żółtym - wg. Straży miejskiej na czerwonym - nie miałem kamerki itd nie jest to tu istotne.
W każdym razie żeby rozbić to na raty, to z tego co pamiętam była absurdalna ilość załączników do załączenia, w tym wyciągi z konta bankowego xD jak zobaczyłem ile papierologi
@strike_lucky: nie nie i jeszcze raz nie. Nie zgadzam się z koncepcją współczucia w takiej sytuacji. Piesi na pieszu z podwójnym pasem w jednym kierunku są w niewiarygodnym niebezpieczeństwie przez kierowców, którzy "wyjątkowo się zapomnieli". Jedzie obok auto, zwalniasz lub równasz, nie ma odstępstw.