Wpis z mikrobloga

Hej,

Mieszkamy z zona w UK juz ponad 12 lat. Mamy coreczke, ktora konczy niedlugo 2 lata.

Mamy dom na kredyt, bedzie lecial ju chyba 5 rok.

Laczne zarobki to 70k per annum mieszkajac w centralnej Anglii.

Dwa samochody - stosunkowo spoko zycie.

Teraz do sedna, myslimy nad powrotem do Polski, ale nigdy tam nie pracowalismy. Majac oszczednosci i szukajac pracy za 10k brutto w Trojmiescie i 15k brutto dla mojej zony to sa to pieniadze, za ktore da sie godnie zyc? Czy ktos z mirkow moze wracal do Polski po x latach i sobie ulozyl tutaj zycie? Jakie za plusy i minusy takiego ruchu?

#uk #nieruchomosci #powrot #gdansk #gdybia #sopot
  • 200
@VinnieP: teraz doczytałem ze wyjechaliście z Polski w najlepszym okresie życia. To napisze Ci co lubie a czego nie w Polsce:

1. Język, natywny - sporo ułatwia
2. Otwarty dla Polaka rynek pracy, dla was szczególnie (2 języki + doświadczenie)
3. Przyrodę, mamy i góry i morze.
4. Bliskość rodziny
5. Dobry poziom darmowego szkolnictwa
6. Spokój na ulicach
7. Brak murzynów i ciapatych
8. Nie najgorszy NFZ i dużo lepszy
@VinnieP: wychowalem i urodzilem sie w Austrii, na Polske spogladalem zawsze z pewnym romantyzmem, mialem dobre skojarzenia poniewaz spedzalem w Polsce duzo wolnego czasu, jak wakacje czy swieta. Poza tym dobrze wladam jezykiem polskim, wiec chcialem sprobowac, jak to jest. Uwierz mi ze tego nie chcecie. Nie zaluje, bylo to fajne doswiadczenie i ciekawa przygoda z perspektywy czasu, ale po niecalym roku zawinalem sie z powrotem do domu :D

Nie podejmowalbym
@VinnieP po co ty wracasz. 12 lat to już więcej życia w UK zostawiłeś. 70k to spoko kasa.

Albo nie. ! Inaczej.
Wróć i zobaczymy jak szybko będziesz pakował walizki znowu do UK.

Mam znajomych dwa lata temu hucznie wracali do Polski.
Dom sprzedali rzeczy rozdali oni już do tego gówna w UK nie będą wracać.
I co po 3 miesiącu wiedzę ta pannę w robocie w UK.
Powód. Polska ich przerosła.
@VinnieP: wróciłem z UK pod koniec 2018. Z wykształceniem IT ale bez doświadczenia. Przeskoczyłem tu kilka korpo, w kwietniu tego roku czyli po 3.5 roku w Polsce #!$%@?łem do Niemiec bo tu się nie da normalnie żyć za czasów PiSu. To jest przepaść chłopie i nie rób sobie tego ani swojej rodzinie. Chcesz być blisko to się przeprowadź do Niemiec
@VinnieP: generalnie człowiek biologicznie ma zaprogramowane narzekanie, bo matka natura chce, żeby się nam żyło jak najlepiej, więc nieważne ile człowiek ma, zawsze jest niezadowolony i chce mieć lepiej. My z żona sobie mieszkamy w wawie, gdzie generalnie jest drogo, a pracujemy zdalnie, więc poza wawa to zylibysmy jak przysłowiowe króle:) Zarabiamy mniej niż Ty chcesz, a poziom naszego życia oceniam na bardzo dobry, jezdze sobie subaru impreza, stać nas na
Czemu zapomnij? Z żoną wróciliśmy z Belgii gdzie ona nie pracowała tylko kończyła doktorat. W Polsce dostała ofertę pracy w projekcie na uczelni za 14k brutto/msc. Ja jako mechanik samochodowy wyciągam przez 8h dziennie jakieś 6k netto.


@Gfyy: Pytanie na ile twój wyczyn jest do powtórzenia przez OPa

teraz to junior dev w korpo ma 12k brutto na start


@Zlmmerman: zadaj sobie pytanie na ile >30 letni gość który wyemigrował
@Phallusimpudicus: Bardziej chodziło mi o cześć o 'ważnym stanoiwsku'. Młodszy inżynier to raczej nie jest ważne stanowisko. Z drugiej strony są różne korpo. W jednej branży na mniej ważnym stanowisku dostaniesz 5k, a w innej branży na innym mniej ważnym stanowisku (tu przykład finansów lub it) 10k