Wpis z mikrobloga

Ten trend z Grinchem, który zalał całego tik toka to jedna z najbardziej szkodliwych społecznie rzeczy, które tam ostatnio widziałem. (,)

O co chodzi tak w skrócie? Rodzice wynajmują jakiegos oszołoma, który przebiera się za zielonego stwora i w sposób bardzo brutalny, chaotyczny wbija do domu, kradnie prezenty, demoluje choinkę a nawet dopuszcza się aktów agresji na dzieciach i porywa je. Oczywiście wszystko to dzieje się w obecności rodziców, którzy w trakcie ataku nieznajomego na dom, który z założenia ma być twierdzą, przez cały czas pozostają bierni. Mało tego, cieszą japy do rozpuku, nagrywajdą zajście telefonami i nie reagują gdy ich pociechy chowają się za nimi i błagają o pomoc. Na tym akurat filmie to dziecko weszło w rolę obrońcy domu, a pi$dowaty tatuś schował się za nim ze smartfonem i wręcz odciągał je od agresora. Po prostu zalosne.

Te kilka sekund zabawy może skończyć się dla tych dzieci ogromna traumą. Przedewszystkim tracą poczucie bezpieczeństwa we własnym domu, tracą wiarę we własnych rodziców i zaufanie do nich. I nie jest to żadnym wytłumaczeniem że dzieci znają ta postać z bajek i filmów. Tak naprawdę nic nie różni te filmiki od nagrań z napadów czy ataków szaleńców z nożami czy pistoletami bo te emocje i przeżycia są równie silne.

Te dzieci mocno odreagują te chwile. Mogą później budzić się w nocy, będę baly się zostawać same w domu i poruszać po nim bez obecności opiekuna, w nocy będą chciały by zapalać wszystkie światła i wymagać by chodzić z nimi nawet do nocnika. Ba, te dzieci mogą nawet zacząć moczyć się w nocy lub miewać koszmary. Wiem, bo w naszej rodzinie też byli idioci którzy straszyli dzieci wilkami, zmorami czy baba jagami.

Nie wiem jak można świadomie wyrządzać swoim dzieciom taka krzywdę i to jeszcze w dzień świąt. No ale większość filmików pochodzi głównie z USA a ci jak wiadomo rozumem nie grzeszą. Niech wam tylko nie przyjdzie na myśl przekładać tą chora zabawe na polski grunt bo będę zgłaszal do mopsów jak poyebany. Wesołych świąt.

#tiktok #grinch #mrgrinch #filmy #dzieci #rodzice #bekazpodludzi #swieta #bozenarodzenie
h.....4 - Ten trend z Grinchem, który zalał całego tik toka to jedna z najbardziej sz...
  • 257
@heterodewiant44: hahha ja myślę ze to ty masz upośledzoną interpretacje tego, pewnie dlatego że jesteś niewiele większym szczunem od tych dzieci. Dzieci doskonale wiedzą kim jest grynch więc się nie bały tylko były złe że ktoś zabiera te prezenty. Pisanie o jakichś traumach to wymysł twojej fantazji i urzeczywistnienie twoich własnych lęków.
Chłopie ty chyba wszędzie w życiu widzisz same traumy, zaburzenia i problemy. Właśnie przez takie wychowywanie pod pantoflem, nie konfrontowanie ich z rzeczywistością tylko wtłaczanie im do głowy wyidealizowanego obrazu świata rodzą się późniejsze problemy, bo jak to tak, tatuś mówił ze wszyscy są przyjaźni, cieszą się ze mną itd a rówieśnicy się ze mnie śmieją albo biją?


@Mathas: dokładnie. Ja tu widze płacz i lament płatków śniegu. Małe dzieci w
Mam takie pytanie do korzystających z tik-toka - czy tam tym portalu jest coś wartościowego? Rozumiem, że oprócz takich #!$%@? "t r e n d ó w" jak z filmiku opa są jakieś nieszkodliwe tańce i inny szajs polegający na lipsyncu do znanych piosenek. Ale czy coś jeszcze?
dzisiejsze dzieciaki to płatki śniegu xD jeżeli to ma być dla nich trauma to lepiej niech w ogóle nie dorastają bo dorosłe życie ich #!$%@? xD


@Dolan: dokładnie XD jak mnie bawi ten płacz rozpieszczonych wykopków
a moi rodzice mieli "wywalone" na zasadzie - miesiac w lesie? Poradz sobie. No i oczywiście sobie poradziliśmy i rozpierała nas duma(mnie i brata), że nie jesteśmy wychuchanymi dzieciaczkami tylko rodzice traktują nas poważnie i hartują


@dixieman: typie, a czy na tym obozie wparował wam do namiotu jakiś upozorowany na miejscowego wieśniaka chłop trzymający np. siekierę i rozwalał wam półki, prycze etc.? To o czym mówisz nie ma żadnego związku z
Mam takie pytanie do korzystających z tik-toka - czy tam tym portalu jest coś wartościowego? Rozumiem, że oprócz takich #!$%@? "t r e n d ó w" jak z filmiku opa są jakieś nieszkodliwe tańce i inny szajs polegający na lipsyncu do znanych piosenek. Ale czy coś jeszcze?


@mentari: Nic wartościowego tam raczej nie ma, ja osobiście szukam tam śmiesznych filmików
dokladnie, ludzie teraz traktuja gowniarzy jak swietych XD roszczeniowy bahor chcial ratowac prezenty ktore mu sie naleza po prostu bo jest wychowany tak ze dostaje wszystko co chce. Nie bylo tam zadnego zagrozenia realnego, po prostu prezenty chcial zabrac xD TRAUMA TERAPIAAAA!!!! XDDDD


@Pavulenko: piękne podsumowanie tych wykopowych pseudopsychologów i specjalistów od "traum"