Wpis z mikrobloga

@Neobychno A weź, jak to możesz podważać zdanie oświeconych wykopków. Przecież oni są ateistami, ale tylko wtedy jak można się tym popisać, jak jest na to moda, a jak trzeba wyciągnąć ręce po pieniądze to pierwsi są do śpiewania kolęd, łamania się opłatkiem i pójścia na pasterkę. Banda hipokrytów jak Ci wszyscy celebryci.
@OddajButa123: jakby p. Godek robiła jakiś event antyaborcyjny i na nim by śpiewała ta z Sistars co się chwaliła, że abortowała dziecko, bo by musiała zmieniać mieszkania to byłoby dziwnie. Mimo, że technicznie samo śpiewanie to oddzielna sprawa.
Może chodzi o to że ludzie nie lubią jak inni opowiadają jedno a potem czynami pokazują co innego
@Neobychno: Halko opie, zesrałeś się xd. Kolęd nie śpiewam, na religie pluje (choć nie wchodzę nikomu do domu), święta bardzo lubię.

To już dawno jest dla mnie i wielu ludzi po prostu tradycja, możliwość spędzenia czasu z bliskimi, pewna magia.

Ludzkość się rozwija i jak kiedyś katolicyzm przejął m.in. tę datę, wpisując ją do swojej mitologii, tak teraz przejmują ją ateiści, bo z praktycznego punktu widzenia i z założeń jest spoko.
@Winsomeboy: Aaa widziałem, że własnie teraz sobie wmawiacie to. Piosenka jak kazda inna. Święta to w sumie wakacje. W ogóle nie mają nic wspólnego z religią. Dalejjjj ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Neobychno:
Typ moze byc wierzący ale odcinajacy sie od kleru, nie akceptujacy KRzK, wielu znam takich.
Dwa - Świeta to bardziej tradycja niz wiara.
Trzy - hałtura jest hałtura, a 100k to 100k
@OddajButa123: Większość piosenek? I co zagorzali katolicy śpiewają takie piosenki za kasę? Xd tu nie chodzi kto stworzył taka piosenkę, tylko o czym jest i jakby katolik śpiewał piosenkę ‚Boga nie ma’ to byłby takim samym hipokryta jak podsiadlo wielki przeciwnik kościoła śpiewający piosenki ,bóg się rodzi’

Byłem nawet gotów się zgodzić z argumentami i ludzi którzy śmieją się z podsiadlo i z ludźmi którzy go bronią ale wasz upór bronienia
@Neobychno: Po co mamy tworzyć jakieś sztuczne święta. Dziwne, że najwięcej problemów do innych osób mają często właśnie katolicy. Bo innych nie obchodzi co kto robi, ale oczywiście część gorliwie wierzących musi wmawiać innym co mają robić. Ja traktuję te święta jak spotkanie z rodziną, w dobrej atmosferze. Zabronisz mi, bo nie pójdę pozniej na pasterkę?
Co do tematu, który zaczął całą dyskusję. Ostatni tydzień męczyłem na pianinie właśnie kolędy. Jak
w wiekszosci mainstreamowych piosenek tekst jest o seksie, narkotykach, przemocy czy innych wartosciach sprzecznych z etyką chrzescijanska, wiec argument jest jak najbardziej odpowiedni


@OddajButa123: czego ty słuchasz miras? ( ͡° ʖ̯ ͡°)