Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kupno smart taga i wrzucenie do roweru. Ładuje się to raz na parę miesięcy, nie zajmuje dużo miejsca, jest małe i wygląda w sumie jak brelok. Ewentualny mietek spod sklepu nie będzie wiedział nawet co to.

Korzystał ktoś z takiego rozwiązania? Lepiej wybrać smarttag od Samsunga czy Apple?

Sam korzystam w sumie ze wszystkich urządzeń Samsunga i miałbym jeden ekosystem, ale zależy mi na większej dostępności urządzenia w sieci, abym mógł bez problemu znaleźć ewentualnie rower, a nie czekać na sygnał z innego urządzenia po kilku tygodniach.

#szosa #rowery #wykoptribanclub #smarttag #samsung #apple #android #triban
KanapkaPL - Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kupno smart taga i wrzucenie do row...

źródło: comment_16716232405LRhhGNOvjdodek4y7YTir.jpg

Pobierz
  • 15
@KanapkaPL: airtaga lud używa do namierzania bagaży gdy latają samolotami xD
ale serio że kilka mies. na 1 ładowaniu
słabo w to wierzę, bo byłoby hiciorem i całkowicie wyparło mini gpsy gsm

@czuczer: ja bym się schować w sztycy jednak dygał, bo to jak klatka faradaya
ale warto byłoby się przekonać czy i jak będzie działać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dibhala: to działa trochę inaczej niż GPS. W okolicy zasięgu urządzenia musi być telefon z aplikacją w Samsungu jest to dodatkowa apka chyba, w apple jednak preinstalowna więc masz większy zasięg w teorii
@KanapkaPL: Posiadam dwa, jeden do auta (jak zapomnę gdzie zaparkowałem xD) drugi do kluczy do auta.
Bateria trzyma ~6 miesięcy, tylko trzeba patrzeć jakie baterie się wkłada - raz musiałem po miesiącu wymienić baterię ale to była jakaś stara zapakowana bateria z Ikei więc pewnie dlatego.

Co do wykrywalności, wszystko zależy od tego, czy ktoś w okolicy ma Samsunga i dał zgodę na używanie lokalizacji. W mieście działa dobrze, na wioskach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramen: dwa od Samsunga masz? Jak z dostępnością lokalizacji do ilu metrów łapie orientacyjna lokalizację?
Czy lepiej może Apple wziąć, jak wspominałem Apple ma preinstalowaną apkez w Samsungu trzeba mieć dodatkową
@KanapkaPL: tak, mam Samsunga.
Wydaje mi się że Samsungowa aplikacja jest też preinstalowana, nikt nie musi dodatkowej aplikacji instalować żeby szukac w tle Smart Tagów.
Tylko do wyświetlenia lokalizacji jest potrzebny moduł Find, ale to nadal SmartThings.

Lokalizacja jest zależna od ilości telefonów komórkowych które wykryły SmartTaga i od ilości sieci Wifi w okolicy. Na gęstych osiedlach (np
blokowiskach) dokładność jest spora (do kilku metrów) i szybko ją łapie, na obrzeżach
@KanapkaPL: To jeszcze dorzucę, że Knog zrobił fajny lokalizator działający w tej samej technologii. Niestety na razie działa tylko z fApple (podobno pracują nad wersją Android, ale to informacja "od kolegi, kolegi" więc bym sobie nie ufał). Zarówno Apple Airtag jak i Knog Scout działają po Bluetooth LE i faktycznie na baterii długo trzymają. Ja swojego mam schowanego w ramie (carbon) od czerwca 2022. Działa naprawdę fajnie - w miastach lokalizuje
@KanapkaPL: nie chce mi się czytać komentarzy, ale dorzucę swoje 5gr - mam airtaga przy rowerze. bateria trzyma bardzo długo (baterię wymieniałem na pewno po roku i to zaraz po pierwszym powiadomieniu o takiej potrzebie, więc pewnie jeszcze kilka miesięcy by wytrzymał na starej. Co do zasięgu - miałem początkowo w rurze podsiodłowej, ale zasięg był tragiczny/nieprezycyjny. Teraz mam poza ramą i sprawdza się bdb.