Wpis z mikrobloga

Moja córka dostała brytyjski paszport a znajomy mi powiedział ze on będzie tylko na 5 lat i będzie musiała wyrobić polski paszport bo my jesteśmy Polkami? Czy orientuje się ktoś czy to prawda? Bo szczerze mówiąc nie wierze w to.

#uk #paszport
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kotlet_mielony1: Mówiąc "paszport" masz na myśli paszport czy obywatelstwo? Jeśli córka została zarejestrowana jako brytyjski obywatel, to zostanie nim dozywotnio. A paszport jak paszport, traci ważność.
Że jako polski obywatel powinna mieć wydany także polski paszport to osobna sprawa.
  • Odpowiedz
@kotlet_mielony1: dziecięce paszporty w UK mają ważność 5 lat i wyrabia się kolejny. Ważność paszportu osoby dorosłej to 10 lat. Nie wiem skąd twój znajomy wytrzasnął info, że musisz wyrobić dziecku polski paszport po 5 latach lol.
  • Odpowiedz
@kotlet_mielony1: Obywatelstwo dostaje się w momencie nabycia obywatelstwa, a paszport to dokument wydawany tylko obywatelom. Jeśli w momencie urodzenia dziecka ty albo jego matka miałeś obywatelstwo brytyjskie lub status ILR, to córka nabyła obywatelstwo brytyjskie z mocy prawa w momencie urodzenia. Inaczej nie.
W ogóle razi mnie praktyka nazywania obywatelstwa "paszportem".
  • Odpowiedz