Wpis z mikrobloga

Ludzie oburzają się na program #kredyt2procent, bo ich nie obejmuje. A już zapomnieli, że dzięki obecnej polityce monetarnej sami mają kredyty oprocentowane poniżej inflacji, a nawet dostali wakacje kredytowe przez które pozostałe 80% społeczeństwa ma biednie oprocentowane depozyty XD Daj nosaczowi banana to mało, będzie chciał całą kiść.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny
  • 37
W ogóle nie powinno być żadnych kredytów 2%, ale też wakacji kredytowych, dodatków węglowych, 14 emerytur i całego tego rozdawnictwa XD


@mickpl: o tym też nie dobra mówić!
Partia, która tak mówi raczej nie wejdzie nawet do sejmu. Polacy lubią socjalizm
@mickpl: z wszystkim się zgadzam poza dalszym podnoszeniem stóp. Kredyty to nie tylko hipoteka Stasia na M3, ale też kredyty dla przedsiębiorstw, leasingi itp. dalszy wzrost stop spowodowałby wzrost cen , bo te przedsiębiorstwa musiałyby przepalać wiecej na obsługę długu i ceny by rosły, czyli inflacja też. Wydaje mi się że obecne skutecznie zniechęcają do brania nowych kredytów, a jednocześnie ściągają pieniadz z ulicy nie powodując przy tym zapaści.
Kluczowe jest
@mickpl: ja się nie załapałem na żaden program, nawet zarabiając 2k lata temu. MdM, mieszkanie dla młodych czy jak im tam było... #!$%@? dostałem i dostanę. A nie, przepraszam. Ponad 2k za pozwolenie pracowania na swoj rachunek dla ZUS oraz około 15% podwyżki dla skarbówki z nowym ładem.
z wszystkim się zgadzam poza dalszym podnoszeniem stóp. Kredyty to nie tylko hipoteka Stasia na M3, ale też kredyty dla przedsiębiorstw, leasingi itp. dalszy wzrost stop spowodowałby wzrost cen , bo te przedsiębiorstwa musiałyby przepalać wiecej na obsługę długu i ceny by rosły, czyli inflacja też. Wydaje mi się że obecne skutecznie zniechęcają do brania nowych kredytów, a jednocześnie ściągają pieniadz z ulicy nie powodując przy tym zapaści.

Kluczowe jest tutaj zaprzestanie