Wpis z mikrobloga

Ludzie oburzają się na program #kredyt2procent, bo ich nie obejmuje. A już zapomnieli, że dzięki obecnej polityce monetarnej sami mają kredyty oprocentowane poniżej inflacji, a nawet dostali wakacje kredytowe przez które pozostałe 80% społeczeństwa ma biednie oprocentowane depozyty XD Daj nosaczowi banana to mało, będzie chciał całą kiść.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny
  • 37
@Nikczemny_Stolec: nie przespałem ostatniego stulecia, tylko ostatnie stulecie zniszczyło gospodarkę podatkami dochodowymi, przekupywaniem wyborców, tanim pieniądzem bez pokrycia i napędzaniem inflacji na siłę. W 2016 roku jak byliśmy o włos od upadku Deutsche Banku to mielibyśmy taki kryzys, że to co mamy teraz byłoby jakaś utopijną wizją.

A co do drugiej części twojej wypowiedzi to jest to bzdura powtarzana przez kogoś kto zapewne DG nie prowadził. Z własnego podwórka znam kilka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: nie mówi że nie będą się rozwijać ale będą się rozwijać wolniej niż konkurencja która wzięła kredyt i go mądrze zainwestowała. Nie mówi że to idealny model ale tak to wygląda. Posprawdzaj sobie profile spółek giełdowych jest tylko garstka która jest w stanie jechać bez żadnego zadłużenia.
@Nikczemny_Stolec: nie wiem dlaczego zakładasz, że nie wiem jak to obecnie wygląda. Ja doskonale wiem i wiem, że to jest złe. Przecież napisałem już w pierwszym moim komentarzu w tym wątku, że

w świecie niskich stóp procentowych i inflacji generowanej przez polityków nie opłaca się akumulować pieniędzy i rozsądnie inwestować :P


Do czego więc zmierzasz?

A branie za jakikolwiek przykład spółki giełdowe które wchodzą na giełdę, żeby spłacać kredyty to też
@mickpl: najlepsze jest to, że skorzystałem z wakacji a teraz skorzystam z 2%. Oczywiście wolałbym normalne warunki i ceny mieszkań ale pierwszy raz w życiu to nie ja będę dymany, MDM się mi nie należał rns też nie, lata płacenia podatku na 2 progu.