Wpis z mikrobloga

@lubiepicherbatke miałem radyjko w gruzie z usb i znalazłem na starym kompie jakiegoś mixa co go na ipodzie shuffle sobie puszczałem. No nie wiem kto tak #!$%@? soft w tym radiu, ale za każdym razem jak odpalalem tryb 'random' to lecialy te same numery w takiej samej kolejności XD
@PanOdBajek: możliwe, że jak ktoś ma w playliście utwory które ogólnie są rzadko słuchane, to Spotify zamiast nich podczas losowania daje większy priorytet utworom które:
- są już na urządzeniu użytkownika w pamięci cache
- są na serwerach w pamięci cache

W skali 433mln użytkowników, to pewnie takie triki optymalizacyjne im oszczędzają masę hajsu.
spotify ma #!$%@? shuffla i na dłuższych playlistach zawsze gra te same piosenki na początku tylko w innej kolejności


@msichal: mnie #!$%@? też jak leci "radio" na podstawie czegoś co słuchasz. I masz tam przycisk, "usuń" czy "nie puszczaj więcej" jakoś tak i masz 100% gwarancji, że to poleci znowu... przycisk ten działa jak przełączenie kawałka po prostu
@lubiepicherbatke: czemu wy ludzie nie spróbujecie Deezera, flow (shuflle na spotify?) jest znakomite, można wybrać tez nastroj i działa git. Ogólnie Deezera używam od 8 lat, zajmuje ma telefonie jakies 40GB u mnie, z racji ze powtarzane kawałki nie streamuje bo odtwarza z telefonu, co za oszczędność. Serio to oszczędność warto wykupić chociaż na próbę i polubić kilka piosenek które nam pasują, wtedy przy flow dzieje się magia
Spotify jak wybierzesz losową kolejność, generuje tymczasową ukrytą playlistę i jej nigdy nie odświeża.


@KaiserBrotchen: czy ja wiem, czy taką ukrytą? Przecież to jest w zwykłej kolejce odtwarzania. Przycisk pokazujący tą kolejkę jest dobrze wyeksponowany (w telefonowej appce pod przyciskem sterowania zapętlaniem).

A co do braku odświeżania - teraz sprawdziłem, i jak się ręcznie wyłączy opcję losowego odtwarzania i od razu włączy ją na nowo, to dochodzi do nowego wylosowania kolejności
@lubiepicherbatke: mnie denerwuje że w sumie żaden player z którego korzystałem nie ma opcji gdzie możesz odsłuchać wszystkie kawałki z playlisty w losowej kolejności ale z zaznaczeniem że kawałek który już odsłuchałeś nie pojawi się do momentu w którym nie zostaną odtworzone wszystkie kawałki z tej listy.

Wyobrażam to sobie w ten sposób:

1. Mamy dwie listy: utwory do odsłuchania i utwory odsłuchane
2. Ustawiamy opcję opisaną wyżej i wciskamy play
YouTube music robi to samo

Nie ważne od jakiej piosebki zacznę zawsze idzie podobna lista z rzeczami którymi już rzygam s rzveyx które rok temu były tam proponowane do porzygu bym posłuchał to nie ma


@jednorekibadnyta: właśnie wszyscy to ostatnio robią i o ile rozumiem ze z takich algorytmów korzysta YouTube bo pewnie były badania i wyszło ze dzięki temu spędzisz na stronie o 69% więcej czasu co zwiększy ich przychody
Jeszcze korzystam z AIMPa, to potrafi się dziwnie zapętlić i przy 400 piosenkach na liście odtwarza 20 tych samych.


@s---k: Brzmi jak jakiś bug, używam AIMPa do losowego odtwarzania ok. 800 utworów i nie mw żadnych powtórek
@lubiepicherbatke najgorsze to są te playlisty na youtubie, gdzie algorytmowi wydaje się, że zna Twój gust, a puszcza ci jakiś shit który tylko cię denerwuje. Ja pamiętam jak kiedyś przez miesiąc wyrzucałem z kolejki piosenki, które mi wciskał (ciągle te same). Męczył nimi pomimo, że wszystkie miały łapkę w dół żeby się ode mnie odwaliły ale nic nie dawało. Niby mądry algorytm i czasem potrafi pozytywnie zaskoczyć (choć rzadko się zdarza), a
(w telefonowej appce pod przyciskem sterowania zapętlaniem)


@Wrath_of_the_Tyrant: Albo ja mam coś zbugowane albo na free, na telefonie, nie ma takiego przycisku. Mam tylko polub, poprzedni, play, następny, wykasuj. Nawet zapętlania nie ma.