Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 518
Mój tata w młodości () dziś obchodzi 68 lat. Zdzisiek mimo swojego wieku umie w internety, a odkąd mu pokazałam wykop to sprawdza na głównej wiadomości i się denerwuje na ruskie onuce xD z tego co opowiadał co robił w młodości to był strasznym przeciwnikiem PRL i jak tylko mógł to dzjalał na ich szkodę.
#urodziny #wykop30plus
ChwilowaPomaranczka - Mój tata w młodości (。◕‿‿◕。) dziś obchodzi 68 lat. Zdzisiek mim...

źródło: comment_1671026357qkDh8aLstJSSWnvDP7h3Xm.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
@stale_prawo:

Za to że w PRLu czekało się na mieszkanie 7 lat i można je było wziąć na książeczkę mieszkaniową zamiast na kredyt w banku, oraz za to, że każdy miał pracę mimo, że nie każdy miał w tej pracy co robić nawet, to społeczeństwo płaciło jeszcze 25 lat po upadku komuny.

Niedawno dopiero zostały spłacone długi gierkowskie na sztuczne pompowanie wówczas gospodarki. A za resztę aspektów, które PRL "dał" ludziom
  • Odpowiedz
@FuriousViking: czas oczekiwania jako Kandydat na Czlonka Spoldzielni na stanie sie jej czlonkiem to wiecej niz tygodnie a raczej lata - zobacz co dalem wyzej- po boomie budowlanym masz ciagle 2 miliony samych kandydatow. Nie czlonkow spoldzielni ale ludzi ktorzy czekaja w kolejce by moc zapisac sie do kolejnej. Chyba ze ci chodzi o sama kolejke fizyczna do zapisu do spoldzielni. Poza ksiazeczka splacalo sie tez kredyt w spoldzielni - zasada
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stale_prawo: możliwość zdobycia mieszkań, ale brak możliwości zdobycia normalnego jedzenia, picia, ubrań, samochodów, opon do tych samochodów, telefonów, no wszystkiego xd
No ale współczesne komuszki będą mówić, że PRL top, bo się zadłużyli i nabudowali krzywych bloków, w których tanio można było kupić mieszkanie po 10 latach czekania, jeśli było się znajomym znajomego. Ale że wiązało się to z tym, że w kraju nic nie było, nie było czego kupować i
  • Odpowiedz
@Miniu30:

Pisałen o samej fizycznej kolejce gdzie stało się do zapisów na listę na oczekiwanie na mieszkanie. Moi rodzice na sam zapis stali na zmianę po 12 godzin przez 3 tygodnie. Mimo, że już był to schylek komuny bo 86 rok. Mieszkanie odebrali w 91... Wiem, że był kredyt w spółdzielni i na jakich zasadach. Wiem również jaki był finał spłacania tych kredytów, oraz jakie były perypetie z wykupem własnościowym spłaconych
  • Odpowiedz
@FuriousViking: sorry ja juz tak reaguje bo tutaj nie dosc ze nawet o ksiazeczkach nie slyszeli to czesc jest tak mloda ze juz nawet wykupu ktory byl najczesciej w okolicach 2000roku nie pamieta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChwilowaPomaranczka: Wszystkiego najlepszego dla Pana Zdzisia ! Na zdjęciu widać, że to swój chłop i do szabli i do szklanki :D dużo zdrówka, szczęścia oraz spełnienia marzeń Panie Zdzisiu ! :) I zapraszamy do przeglądania mikrobloga, ale czasami można się zaskoczyć co Ci ludzie piszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz