Wpis z mikrobloga

#codziennypierniczek

Wczoraj spędziłam cały dzień na ozdabianiu. Pierniczków udało mi się zrobić sporo, ale tylko trzy rodzaje. Na szczęście jutro i pojutrze też mam zarezerwowany cały dzień na lukry i posypki, więc powinno mi się udać utrzymać różnorodność :)

Wreszcie spadł porządny śnieg. Było wcześniej kilka dni, kiedy coś tam minimalnie przyprószało, ale nie było biało. Dlatego dzisiaj takie proste, zwyczajne zdjęcia bez zbędnych fidrygałek. Śnieg jest ich wystarczającą ozdobą ( ʖ̯)

I mimo, że zdobienie jest proste i jednokolorowe, zrobione spontanicznie i bez planu, to chyba mój ulubiony tegoroczny wzór i na pewno będę go powtarzać.

#chwalesie #gotujzwykopem #pieczzwykopem #bojowkapiekarska #rekodzielo
Pobierz AnaliaOdtylia - #codziennypierniczek

Wczoraj spędziłam cały dzień na ozdabianiu. P...
źródło: comment_1670839204VpI1GY2zbgSICIfd4g8MLo.jpg
  • 15
@PodniebnyMurzyn: dziękuję <3

@cutecatboy: Można tylko patrzeć :) do zjadania z czystym sumieniem robię też takie zwyczajniejsze, jutro będzie fotka :) dziękuję za miłe słowo

@luk04330: bardzo dziękuję ʕʔ

@Ziutek_Grabaz: Potrzebne są dwie konsystencje lukru: rzadsza, jak gęsta śmietana i gęsta, nie rozlewająca się.

Najpierw pokrywałam pół pierniczka rzadkim lukrem za pomocą rękawa cukierniczego z tylką z otworem 2 mm. Od razu domalowywałam lukrem