Wpis z mikrobloga

Pracuje w branży data science od 1.5 roku. Wydaje mi się, że nauczyłem się dość sporo. Natomiast zarobki, które oferuje moja mała firma są na poziomie lekko poniżej średniej krajowej. Wydaje mi się, że to troche zdecydowanie za mało i moje umiejętności warte są więcej. Stąd pytanie do Was mirki z #programista15k #programowanie :

Przy Waszej pierwszej robocie w IT, ile zarabialiście po 1.5 roku pracy?

#datascience
  • 50
@Popcornn1: dużo zależy od regionu, firmy i tego czy wymagany jest angielski - średnia krajowa to jest poziom stażysty (przy czym najczęściej brutto=netto na um. zlecenie dla studenta), początkujacy junior to okolice 7-10k brutto, później to się już zaczyna mocno rozjeżdżać - można być midem a 12k a można a 19k, natomiast średnia krajowa to zdecydowanie za mało jeżeli coś umiesz zrobić.
@Popcornn1:
Doradca klienta w sklepie AGD
- 4 kw 2019 - 18/19 zł UZ
Wdrożeniowiec ERP
- 2 kwartal 2021r - 3k UoP
Administrator baz danych
- 1 kwartał 2022 - 5k UoP
- 2 kwartał 2022 - 7k UoP
Admin ERP
- 4 kwartał 2022 - 10k B2B

Podane kwoty są w netto, czyli tyle ile wychodzę na czysto, jak widać jak się chce to można dobrze iść, pytanie czy
@Popcornn1: Po 1.5 roku niecała średnia krajowa? Rozumiem, że to na 1/8 etatu w jakimś Hrubieszowie w Polsce C? Przecież w IT to juniorom na start obecnie 10k na łapę oferują za samo to, że przychodzą do pracy czasami.