Wpis z mikrobloga

Pracuje w branży data science od 1.5 roku. Wydaje mi się, że nauczyłem się dość sporo. Natomiast zarobki, które oferuje moja mała firma są na poziomie lekko poniżej średniej krajowej. Wydaje mi się, że to troche zdecydowanie za mało i moje umiejętności warte są więcej. Stąd pytanie do Was mirki z #programista15k #programowanie :

Przy Waszej pierwszej robocie w IT, ile zarabialiście po 1.5 roku pracy?

#datascience
  • 50
  • Odpowiedz
@Popcornn1: w pierwszej robocie po 1.5 roku moje wynagrodzenie podskoczyło dwukrotnie w jednej firmie. Zaczynałem trochę poniżej średniej krajowe. Po kolejnej połowie roku przeniosłem się do innej firmy i tutaj znowu spory wzrost płacy, momentami zahaczało o 5 cyfr, ale uśredniając to pewnie okolice 9k.

Zaznaczam jednak, że w trakcie podróży dokonałem zmiany kierunku - zaczynałem od dłubania/programowania w C++, ale bardzo szybko przerzuciłem się raczej na analityka systemowego, a obecnie
  • Odpowiedz
Przy Waszej pierwszej robocie w IT, ile zarabialiście po 1.5 roku pracy?


@Popcornn1: Albo pierwsza robota, albo po 1.5 roku pracy,choose one

Ogólnie pytanie bez sensu, bo przy zdobywaniu pierwszego doświadczenia pensja jest najmniej istotna, ponadto może skoczyć kilkukrotnie, na przestrzeni kilku-kilkunastu miesięcy. Na drugim roku studiów u Janusza w garażu miałem 600 zł, a na 5 roku studiów 2k w Acsenture
  • Odpowiedz
@Rino91: coś ty, ogolnie w przeciagu 2 lat to 3 razy pracę zmieniałem, po prostu nie ma się czego bać, siedzieć pół roku, idziesz po podwyzke a jak nie to nara. Tak to w skrocie dziala wszedzie, trzeba po prostu isc dalej.
  • Odpowiedz
-Wdrożeniowiec ma różne obowiązki, do mnie akurat należały te gdzie trzeba było wyciągać dane z bazy, czyli praca z programistami tj, tworzenie jakiś procedur/funkcji ale tez tworzenie raportów w crystal reports, gdzie do tego musisz wyciągać zapytania z bazy do raportu.


@mustonpl96: czyli jak przeszedłeś ten etap, gdzie od doradcy klienta stałeś się specem w ERP? Bo na obu stanowiskach potrzeba chyba nieco innych umiejętności?
  • Odpowiedz
@Rino91: jako doradca mialem pracę w systemie ERP'a, tutaj akurat był to Comarch ERP Optima, potem z podstawami erp'a i sql'em poszedlem na wdrozenia.
Czasami kwestią nie jest bycie nie wiadomo jaką osobą techniczną jak nie znasz podstawowych zagadnień, mialem takie przypadki gdzie byli programisci co mieli nie wiadomo jakie zdolnosci a w prostych erpach nie potrafili sie odnalesc, bo za duzo tego jest xD
  • Odpowiedz
jako doradca mialem pracę w systemie ERP'a, tutaj akurat był to Comarch ERP Optima, potem z podstawami erp'a i sql'em poszedlem na wdrozenia


@mustonpl96: czyli pracę już stricte związaną z ERP-em sobie ogarnąłeś w innej firmie, niż w tej, w której byłeś doradcą?

A jak było z SQL? W ogóle masz jakieś wykształcenie zahaczające o branżę IT, czy to wszystko sobie we własnym zakresie ogarnąłeś?
  • Odpowiedz
@Rino91: Tak, w nowej firmie. Jesli chodzi o doswiadczenie to juz w 3 firmach IT pracowalem, niektore tworzyly systemy ERP dla klientow, a niektore korzystaly z ERP'a i potrzebowaly specjalistow do utrzymania i rozwoju systemu.
SQL'a od podstaw sam ogarnialem, ale tez pracowalem za smieszne pieniadze na starcie, ale liczylo sie to co na papierze bedziesz miec w CV.
  • Odpowiedz