Wpis z mikrobloga

Cześć.
Chciałem uzyskać rade od Was w materii #nieruchomosci #prawo #budujzwykopem
Jestem na etapie zakupu domu. Udało mi się końcu znaleźć cos co mógłbym kupić, ( cena , miejsce , i etc. )
Dom jest w stylu " do zamieszkania" i wystarczy go odświeżyć po rodzinie która tam obecnie mieszka ( Pomarańczowy dom 2 na załączonej mapie ) . Nie trzeba robić jakiś spektakularnych remontów, ale do rzeczy...
Dom jest w drugiej linii zabudowy, i dojazd do niego znajduje się poprzez inna działkę ( tj. działka rodziców tych którzy obecnie mieszkają w domu) dojazd to kreskowany obszar na mapie.
Z tego co wiem od obecnych właścicieli to już jest zapis w księgach o służebności na pasie 4 metrów od płotu, przez wszystkie działki. Zatem teoretycznie od strony prawnej powinno być ok , choć chciałbym to zweryfikować. Zatem pierwsze pytanie na co zwrócić uwagę aby to dobrze wyjaśnić i uniknąć problemów ?
I drugie pytanie. Dojazd do domu "rodziców" ma bramę ( linia czerwona ) . Brama ta jest ciągle otwarta ( a przynajmniej powinna ), aby nie utrudniać przejazdu . Problem w tym , ze trochę się boje sytuacji gdzie ktoś zmieni zdanie zacznie bramę zamykać i zacznie się cyrk. A jest to jedyny dojazd do działki . Brak możliwości zakupu innych działek sąsiednich aby mieć inny dojazd. W końcu dla ludzi z domu 1 będziemy obcymi. Lub jak obecni właściciele domu 1 się zmienia to nowi mogą mieć inna wizje i zaczną życie utrudniać.
Jedyne co przyszło mi do głowy to mieć klucz do tej bramy i ja otwierać i zamykać, ale to trochę mało "solidnie" ....

Co myślicie Mirki i Mirabelki ?
solid959 - Cześć. 
 Chciałem uzyskać rade od Was w materii #nieruchomosci #prawo #bu...

źródło: comment_1670746336P8UGUpcQxXKwDT5XnNhQ8y.jpg

Pobierz
  • 73
@solid959: mordo to jest mina, uciekaj stamtąd chyba ze lubisz dać się ostro wyr%chac…
Lepiej mieć spokój, pamiętaj tez ze jedna działka to jeden właściciel. Najlepiej żadnych służebności zwłaszcza tak jak tu, bo co innego gdyby oni mieli płot z granica drogi i osobną bramę, tooo może…. Choć zawsze dobrze mieć na zapleczu swoje miejsce do wjazdu… zdecydowanie odradzałbym tego, daj znać co zrobiłeś ( ͡º ͜ʖ͡º