Wpis z mikrobloga

Siema, jeżeli ktoś chce się przebranżowić do #it to pomagam leszczom w nauce i znalezieniu pierwszej roboty - pierwsza robota raczej 6-9k netto.
Jeżeli ktoś jest #junior #programowanie #java i chciałby bardzo szybko zostać midem to również zapraszam.

Dla osób przebranżawiających się zanim napiszecie musicie ogarniać:
- Angielski B1
- Minimalnie excel
- Fajnie jakby ktoś rozumiał kod binarny :D (w 15 minut wytłumaczone tutaj https://www.youtube.com/watch?v=VUHwfugYFEA) ale to też objaśniam

P.S. Uprzedzając pytania - tak, za darmo
  • 40
- Fajnie jakby ktoś rozumiał kod binarny :D (w 15 minut wytłumaczone tutaj https://www.youtube.com/watch?v=VUHwfugYFEA) ale to też objaśniam


@cebula_prazona: Tak z ciekawości dlaczego? Mam już dobre parę lat doświadczenia i o ile znajomość IEEE 754 od liczb zmiennoprzecinkowych pozwoli uniknąć wielu "dziwnych" problemów to nie przypominam sobie żebym jakoś szczególnie potrzebował umiejętności biegłego przeliczania między różnymi systemami liczbowymi. No może pomijając to że znajomość systemu binarnego sprawia że rozmiary zmiennych mają
@Waffenek: jak robisz cokolwiek w binarnych formatach danych / kompresji / indeksach, to jak najbardziej znajomość kodu binarnego się przydaje. Choćby do debugowania. Raczej nie będziesz wpisywał wszystkiego dziesiętnie.
@Krolik: Dość sporo bawiłem się grafiką komputerową i tam faktycznie przydaje się zejście poziom niżej, tak samo przy własnym implementowaniu dowolnego formatu binarnego. Tak samo rozumiem przydatność zagadnienia gdy chce się porządnie zaimplementować własne algorytmy. Ale tutaj mowa o przyuczeniu kogoś kto chce przebranżowić się do IT i zostać kodoklepaczem robiącym apki webowe i tam w większości przypadków nie czuje się zbytniej różnicy czy ten int jest pod spodem zapisany w
@cebula_prazona:

więc wiedza jest ukierunkowana pod rozmowy rekrutacyjne na dane stanowiska

ok, to jestem w stanie przyjac. aczkolwiek swojej argumentacji nie odwoluje ;)

napewno wstyd nie znać kodu binarnego pracując w IT :D

e tam, to samo mozna powiedziec o dowolnej innej rzadko potrzebnej rzeczy. poza tym maski uprawnien gadaja osemkowym. duzo czesciej spotkasz np. base64, ale czytanie tego 'recznie' to troche absurdalny pomysl.