Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie.

W październiku miałam okazję brać udział w akcji "Trenuj z wojskiem". Było to jednodniowe szkolenie zapoznające cywilów (obu płci) z wojskiem, które odbyło się w CSWL w Poznaniu. Te wprowadzające zajęcia obejmowaly:
- zapoznaie z bronią (zlozenie, rozłożenie karabinu, ładowanie magazynka)
- ćwiczenie postawy strzeleckiej
- strzelanie na symulatorze Snieznik
- zapoznaie z rodzajami granatów, zasady bezpieczeństwa, rzut granatem treningowym
- elementy taktyki, poruszanie się oddziału w warunkach kontaktu z wrogiem (był dym i huk)
- elementy survivalu, w tym nauka rozpalania ognia
- pierwsza pomoc, prowadzenie resuscytacji, w tym na defibrylatorze, przenoszenie rannego
- elementy walki wrecz
- praca z mapa, podstawy używania kompasu i busoli
- reagowanie na alarmy, ewakuacja do schronu
- ochrona przed skażeniami, rodzaje zagrożeń i ochrona osobista (maski p. gaz.)

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.

Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #oswiadczenie
ciemnienie - Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie. 

...
  • 444
@ciemnienie:

nie zasłaniam się dzieckiem. Jeśli byłabym w stanie zabezpieczyć je na terenie kraju i wiedziałbym, że nie zabije go bomba (skututeczne OPL), to bym nie wyjechała. Ja się nie boję o siebie, tylko o dziecko, co ci dobitnie udowadniam, pisac że gdybym nie była matka to bym nie wyjechala, tylko została pomagać.


To powiem Ci tak: w przypadku ataku Polski wyślij dziecko z babcią/ciotką za granicę - a sama wpisuj
@ciemnienie: jakie obowiązki? Wobec państwa? No spoko, ja już z 10 razy pisałem, że jak chcą nas szkolić, to niech zrobią to z głową i zaproszą nas w weekendy. Wzywanie na miesięczne szkolenie dorosłych ludzi, którzy mają obowiązki, zobowiązania, pracę, rodzinę (i ch wie co jeszcze), to przecież głupota i rozpieprzanie życia tym ludziom. Takie coś można zorganizować w wakacje po szkole średniej, a nie wyrywając ludzi z ich życia na
@ciemnienie: Fajnie że opierasz swoją wiedzę na materiale faktu z pikniku w wojsku i relacji kolegi z nadwagą na 2 tygodniowym szkoleniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tu nie o to chodzi, #!$%@? się do Ciebie o to, że piszesz, że się ktoś czegoś boi. A to jest kłamstwo powielane przez media, pisowców i lewaków, żeby wjechać ludziom na ambicje. Tak jak napisałem wcześniej, nie mam czasu
@siemankooo: "Ja sobie nie wyobrażam że ktoś mi w wieku 30 lat będzie kazał wstawac o 6 rano, jeść o wyznaczonych porach okreslone jedzenie, słuchac rozkazów jakiegos kolesia i ogólnie robic coś czego NIE CHĘ ja #!$%@?...."

Nie wyobrażasz sobie bo się przyzwyczaiłeś do pokoju który nie jest dany raz na zawsze. Czy wyobrażasz sobie rakietę rozwalająca twoje mieszkanie albo zabitych znajomych/rodzinę? Ukraińcy też sobie pewnie nie wyobrażali ale życie to
@blogger: babcia i dziadek dziecka (czyli moi rodzice) prawdopodobnie by na to nie przystali i zostaliby sami a mnie odesłali, dodatkowo pełnia zawody przydatne. Oprócz tego, dla dobra dziecka potrzeba jest matka-rodzic, a dobro dziecka jest wartością nadrzędna. Już ci pisałam, że mogłabym zostać, gdybym nie miała dziecka lub byłoby ono zabezpieczone przed śmiercią. Tak samo matka twojego dziecka miałaby pełne prawo wyjechać, żeby zapewnić mu bezpieczeństwo. Zabezpieczenie dzieci jest priorytetowe.
@ciemnienie jest różnica pomiędzy dobrowolnym a przymusowym xd nikt w dzisiejszych czasach nie powinien być zmuszany do czegoś takiego. Do bronienia kraju. Do zabijania i ginięcia xd
Wszystko powinno być dobrowolne.
Zaproszenie na szkolenie dla wszystkich, w tym zwolnienie w pracy na czas szkolenia i płaca. A nie cho bo inaczej do pierdla xd
Sama bym się nauczyła paru rzeczy.
Kurde pierwsza pomoc to powinna być obowiązkowa kurde co rok w zakładzie
@Dodwizo: zdajesz sobie sprawo że NATO to nie jest coś zapisane na wieczność? To interesy. Wystarczy że USA uz a wschodnia flankę za coś, co można porzucić. Bez USA jesteśmy w doopie, jeśli sami o siebie nie zadbamy. To jest kwestia na kolejne lata i trzeba się na to szykować. Oczywiście, najlepiej by było żeby russki rozpierzchły się na cztery strony. Dopiero to nas zabezpieczy.
W skali kraju lepiej się przemeczyć tysiącom ludzi na ćwiczeniach i być może dzięki temu uniknąć wojny w przyszłości niż pozostać nieprzygotowanym i zaznać tej wojny.


@Lorenzo_Sicario: jeśli będzie jakikolwiek konflikt na terytorium Polski, to zgodnie z doktryną obronną NATO, głównie ze względu na stacjonujące tutaj wielonarodowe siły, całość od razu eskaluje globalnie. Jeśli nie, to jesteśmy w dupie.

Czy naprawdę wierzysz, że potencjał odstraszający tysięcy polskich poborowych ma istotne znaczenie
@Dodwizo: Serio wierzysz że takie państwo jak Polska z kilkukrotnie mniejszym budżetem od rosji i 4 razy mniejszym potencjałem ludzkim jest w stanie zatrzymać o wiele silniejszy kraj przed swoimi granicami? Naiwne

@ravenek Skąd wiesz jakie będzie nato za kilka/kilkanaście lat? Skąd wiesz jak się sprawdzi w chwili próby.