Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie.

W październiku miałam okazję brać udział w akcji "Trenuj z wojskiem". Było to jednodniowe szkolenie zapoznające cywilów (obu płci) z wojskiem, które odbyło się w CSWL w Poznaniu. Te wprowadzające zajęcia obejmowaly:
- zapoznaie z bronią (zlozenie, rozłożenie karabinu, ładowanie magazynka)
- ćwiczenie postawy strzeleckiej
- strzelanie na symulatorze Snieznik
- zapoznaie z rodzajami granatów, zasady bezpieczeństwa, rzut granatem treningowym
- elementy taktyki, poruszanie się oddziału w warunkach kontaktu z wrogiem (był dym i huk)
- elementy survivalu, w tym nauka rozpalania ognia
- pierwsza pomoc, prowadzenie resuscytacji, w tym na defibrylatorze, przenoszenie rannego
- elementy walki wrecz
- praca z mapa, podstawy używania kompasu i busoli
- reagowanie na alarmy, ewakuacja do schronu
- ochrona przed skażeniami, rodzaje zagrożeń i ochrona osobista (maski p. gaz.)

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.

Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #oswiadczenie
ciemnienie - Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie. 

...
  • 444
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario: 300 K239, 200 HIMARS, Gladiusy, artyleria lufowa wybije z głowy kacapom chęć przekraczenia granicy do czasu gdy przyjadą "ciężkie działa" z NATO. A mówimy tu tylko o środkach ogniowych Polski, pomijamy całe NATO czy Ukrainę,
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario: Korea to taki cudowny kraj, śmiesznie mała dzietność i #!$%@? demograficzne w najbliższych dekadach, wysoki poziom samobójstw(w tym armii poborowej gdzie rocznie kilkaset osób popełnia je!) i bycie robakiem dla wyższych warstw. Ale chociaż Netflixa mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario: pytam jak Ty to sobie wyobrażasz. Jaki ma być niby sens szkolenia poborowych? Z NATO nie ma sensu, bo nie są potrzebni, bez NATO i tak to niewiele pomoże.

Jakaś forma antyrosyjskiego sojuszu zawsze tu będzie, Rosja sama do tego motywuje swoich sąsiadów.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: prowadzisz tu rozbudowane dyskusje, a odeszłaś całkowicie od meritum, czyli swojego niecelowego porównania jednodniowego szkolenia dla chętnych do 30 dniowego przymusowego skoszarowania. Nadal uważasz, że to drugie jest tylko rozwinięciem pierwszego? Ile dni w pracy opuściłaś w ramach tego jednodniowego szkolenia? Z ilu zobowiązań się nie wywiązałaś w związku z tym? Ile pieniędzy Cię to kosztowało? Jak przyjęli Twoją jednodniową nieobecność Twoi zleceniodawcy, pracodawcy? Ile kar musiałaś z tego tytułu
  • Odpowiedz
@Dodwizo: W Korei obowiązkowa służba trwa prawie 2 lata a w pracy jest kult zapie®.. więc to jest skrajność.

@Ravenek: Ty serio myślisz że Nato wyśle tu tysiące ludzi z dnia na dzień w razie w? Skąd bierzesz info że poborowi nie są potrzebni? xD Każdy kraj chce mieć jak najwięcej przeszkolonych osób.
  • Odpowiedz
Oprócz tego, dla dobra dziecka potrzeba jest matka-rodzic, a dobro dziecka jest wartością nadrzędna. Już ci pisałam, że mogłabym zostać, gdybym nie miała dziecka lub byłoby ono zabezpieczone przed śmiercią. Tak samo matka twojego dziecka miałaby pełne prawo wyjechać, żeby zapewnić mu bezpieczeństwo. Zabezpieczenie dzieci jest priorytetowe.

@ciemnienie: Nie - dziecko żeby przeżyło nie potrzebuje żadnego z rodziców, zobacz choćby jak jest w domach dziecka. Aby przeżyć, a to jest wg
  • Odpowiedz
Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd


@ciemnienie: proste. Boimy się miesiąca (w porywie do trzech) przymusowego urlopu. Utrata zarobków (albo pracy), upadek prowadzonej działalności. Jak ktoś lubi, niech sobie idzie na ćwiczenia.
  • Odpowiedz
Ty serio myślisz że Nato wyśle tu tysiące ludzi z dnia na dzień w razie w? Skąd bierzesz info że poborowi nie są potrzebni? xD Każdy kraj chce mieć jak najwięcej przeszkolonych osób.


@Lorenzo_Sicario: To Ty pierwszy stwierdziłeś, że są potrzebni, więc skończ przerzucać ciężar dowodu.
  • Odpowiedz
@Dodwizo: Człowieku a kto gdziekolwiek powiedział że wojsko jest fajne bo napewno nie ja. Wiele rzeczy w życiu nie jest fajnych a trzeba je robić bo są inni źli ludzie na świecie którzy chcą ci zrobić krzywdę. Dyskusja nie powinna polegać na tym czy pobór jest potrzebny bo jest, tylko jak zrobić żeby ludzie się tam sami zgłaszali bez zmuszania tych którzy nie chcą.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: No ale przecież możesz iść. Jak pójdziesz bo jest spoko to ktoś inny nie będzie musiał. To podwójnie fajnie - bo spędzisz sympatycznie miesiąc, a ktoś inny go spędzi również sympatycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dyskusja nie powinna polegać na tym czy pobór jest potrzebny bo jest, tylko jak zrobić żeby ludzie się tam sami zgłaszali bez zmuszania tych którzy nie chcą.


@Lorenzo_Sicario: Przecież odpowiedź na to jest znana od dawna. Lol xD Odpowiednie płace i przywileje.
  • Odpowiedz
@Ravenek: Stwierdziłem że są potrzebni bo każda pełnoskalowa wojna w historii oraz aktualnie pokazuje że państwo potrzebuje szerokiej rezerwy więc jest to fakt poparty przykładami. To jest oczywiste jak to że woda jest mokra a ty kreujesz jakąś teorię popartą tylko twoim umysłem i jeszcze oczekujesz ode mnie dowodów.
  • Odpowiedz
niestety, jako obywatel masz prawa, ale i obowiązki.


@ciemnienie: ty jesteś nietrzeźwy od rana? Jak można w Polsce napisać coś takiego? Obywatel ma wszystkie obowiązki , a jak państwo gwarantuje jakieś prawo to jest efektywnie nieużywalne i do dupy, jak służba zdrowia. Urzędy walą byki które cię kosztują czas i pieniądze? Trudno, są bezkarne a ty wywalaj bo następny petent w kolejce. Dostaniesz interpretację indywidualną z urzędu? Trudno, mogą to podważyć
  • Odpowiedz