Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie.

W październiku miałam okazję brać udział w akcji "Trenuj z wojskiem". Było to jednodniowe szkolenie zapoznające cywilów (obu płci) z wojskiem, które odbyło się w CSWL w Poznaniu. Te wprowadzające zajęcia obejmowaly:
- zapoznaie z bronią (zlozenie, rozłożenie karabinu, ładowanie magazynka)
- ćwiczenie postawy strzeleckiej
- strzelanie na symulatorze Snieznik
- zapoznaie z rodzajami granatów, zasady bezpieczeństwa, rzut granatem treningowym
- elementy taktyki, poruszanie się oddziału w warunkach kontaktu z wrogiem (był dym i huk)
- elementy survivalu, w tym nauka rozpalania ognia
- pierwsza pomoc, prowadzenie resuscytacji, w tym na defibrylatorze, przenoszenie rannego
- elementy walki wrecz
- praca z mapa, podstawy używania kompasu i busoli
- reagowanie na alarmy, ewakuacja do schronu
- ochrona przed skażeniami, rodzaje zagrożeń i ochrona osobista (maski p. gaz.)

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.

Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #oswiadczenie
ciemnienie - Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie. 

...
  • 444
I uwaga, tak będzie w każdym kraju, którego obywatelem zostaniesz. Witaj w świecie.


@ciemnienie: I uwaga, w każdym kraju jak coś nie działa dobrze to obywatele narzekają, w każdym kraju oczekują zdrowego balansu między swoimi obowiązkami wobec kraju a obowiązkami kraju wobec obywatela. Witaj w świecie. Dodatkowy bonus że zdajesz być tym zaskoczony w Polsce, ze wszystkich miejsc.
No ale putina wszyscy chcieliscie #!$%@?, wolny ludziu ( ͡º ͜ʖ͡º) a teraz płacz i osrane majtki „bo mogom mnie wyciongnońć z mojej piwnicy”


@MrBoston: Pewnie to dla ciebie szok, ale od wojny jest wojsko, tak samo jak od walki z przestępcami jest policja.
Nikt nie wyzywa mnie że nie chce być policjantem i mam obsrane majty, ale wciąż jestem za walką z przestępczością.
granice otwarte, nie musisz się meczyc. Jest jak jest, w takim kraju i w takim momencie żyjesz


@ciemnienie: czyli zachęcasz do ucieczki, zamiast do pozostania i wskazywania na problemy tego kraju z szansą na zwiększenie świadomości o nich i ich naprawę? Powiedziałbym że ta logika się trochę kłóci z poprzednią, gdzie wymagałeś ostatecznego poświęcenia dla ojczyzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja sobie nie wyobrażam że ktoś mi w wieku 30 lat będzie kazał wstawac o 6 rano, jeść o wyznaczonych porach okreslone jedzenie, słuchac rozkazów jakiegos kolesia i ogólnie robic coś czego NIE CHĘ ja #!$%@?....


@siemankooo: wystarczy tydzien regularnego dobrego jedzenia, wstawania i chodzenia spać wcześnie, ruchu na świeżym powietrzu, żebyś poczuł się jakbyś był dwa razy młodszy, schudł, nabrał kondycji, same plusy. Miesiąc bez browarka wytrzymasz i zobaczysz, jak
Ostatecznie poświęcenie - przeszkolenie sie z rozkładania karabinu


@ciemnienie: aa, czyli jakby była faktyczna wojna, to rozumiem że bierzesz nogi za pas i to samo radzisz innym? Bo to szkolenie to nie chcę martwić, ale tylko ma sens jeżeli zakładasz że szkolisz potencjalnych żołnierzy którzy z tych umiejętności skorzystają, w innym przypadku to byłaby kryminalna niegospodarność. Zdawałoby się że już lepiej do niej uczciwie nie doprowadzać niż iść za twoją radą
szkolisz potencjalnych żołnierzy którzy z tych umiejętności skorzystają,


@Wap30: nie do końca. Te podstawowe proste rzeczy powinien wiedzieć każdy - Tobie się wydaje pewnie, że to łatwo chwycić karabin i będzie od razu strzelać, jak tylko pociągniesz za spust. A to tak nie działa. Musisz wiedzieć jak odbezpieczyć, jak wycelować, gdzie celować (bo nie zawsze wystarczy wycelować w środek klaty przeciwnika :D), albo jak usunąć proste zacięcie, które prawie na pewno