Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie.

W październiku miałam okazję brać udział w akcji "Trenuj z wojskiem". Było to jednodniowe szkolenie zapoznające cywilów (obu płci) z wojskiem, które odbyło się w CSWL w Poznaniu. Te wprowadzające zajęcia obejmowaly:
- zapoznaie z bronią (zlozenie, rozłożenie karabinu, ładowanie magazynka)
- ćwiczenie postawy strzeleckiej
- strzelanie na symulatorze Snieznik
- zapoznaie z rodzajami granatów, zasady bezpieczeństwa, rzut granatem treningowym
- elementy taktyki, poruszanie się oddziału w warunkach kontaktu z wrogiem (był dym i huk)
- elementy survivalu, w tym nauka rozpalania ognia
- pierwsza pomoc, prowadzenie resuscytacji, w tym na defibrylatorze, przenoszenie rannego
- elementy walki wrecz
- praca z mapa, podstawy używania kompasu i busoli
- reagowanie na alarmy, ewakuacja do schronu
- ochrona przed skażeniami, rodzaje zagrożeń i ochrona osobista (maski p. gaz.)

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.

Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #oswiadczenie
ciemnienie - Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie. 

...
  • 444
@ciemnienie: xD ale nie ma żadnych badań, Ci ludzie, którzy dostawali powołania dostali kategorie A jakieś 15 - 20 lat temu, przychodzili do WKU czy jak to się teraz nazywa z papierami od lekarza o depresji, czy chorobach psychicznych, albo z pogorszeniem wzroku a na jednostce mówią, że żadnych badań nie będzie, masz pan kategorie A i tyle do widzenia, proszę się stawić w marcu, bo inaczej prokurator ( ͡°
Jest super fajne, ale nie zapewni nam bezpieczeństwa za nas. Potrzebujemy własnych sił. W tym REZERW

bo "bardzo wielu zagranicznych ochotników na początku konfliktu skierowano do szkolenia ochotników i powtarzali jak mantrę - w razie konfliktu jest już za późno na szkolenie od zera" warto dodać że konflikt na Ukrainie pokazał że armia zawodowa nie wystarczy, wymagane są rezerwy - to podlega jakiejś wątpliwości?

to jest pytanie do sztabu generalnego FR -
Dodwizo - > Jest super fajne, ale nie zapewni nam bezpieczeństwa za nas. Potrzebujemy...

źródło: comment_16705805216djvbOs1RIY8qSJ9MZ3wUr.jpg

Pobierz
@ciemnienie: dopóki nie będę miał obywatelstwa innego kraju, to raczej inny kraj nie ma prawa ode mnie wymagać walki o ten kraj, więc raczej będę miał z tym spokój. I co najważniejsze: będę żył ze swoją rodziną. Czy Ty o sobie i swojej rodzinie będziesz wtedy mogła powiedzieć to samo? Nie będę Ci mówił co masz robić i jak myśleć, bo to jak zrobisz, to będzie Twoja decyzja. Ja powiem Ci
@arcn: nie jest literalnie, nigdzie tak nie napisałam. Tylko pokazuje, jakby takie szkolenie dla zielonych zab wyglądało (bo tak wygląda szkolenie wojskowe) a nie kręcenie wora biednemu wykopkowi.
@blogger: czyli jesteś zwykłym tchórzem, chowającym się za plecami innych i liczącym wiecznie, że ktoś cie obroni, żebyś ty mógł spokojnie zyc. Dobrze, że to ustalilismy, ale twoje chciejstwo nijak się ma do rzeczywistości.
czyli jesteś zwykłym tchórzem, chowającym się za plecami innych i liczącym wiecznie, że ktoś cie obroni, żebyś ty mógł spokojnie zyc. Dobrze, że to ustalilismy, ale twoje chciejstwo nijak się ma do rzeczywistości.


@ciemnienie: oczywiście że jestem, wcale się z tym nie kryje - co śmieszne Ty też nim jesteś, nawet chyba jeszcze gorszym, bo zasłaniasz się dzieckiem ( ͡° ͜ʖ ͡°), szkoda że sama tego po
@blogger: nie zasłaniam się dzieckiem. Jeśli byłabym w stanie zabezpieczyć je na terenie kraju i wiedziałbym, że nie zabije go bomba (skututeczne OPL), to bym nie wyjechała. Ja się nie boję o siebie, tylko o dziecko, co ci dobitnie udowadniam, pisac że gdybym nie była matka to bym nie wyjechala, tylko została pomagać.
@ciemnienie: XD nie kompromituj się, gdzie ja coś takiego napisałem. To jest Polska, będziesz pomykał po lesie z tobołami w za dużych butach i za małym ciuchach lub na odwrót, za marne grosze. Jeżeli myślisz że w wojsku coś się zmieniło przez ostatnie 20 lat, to możesz nie zdziwić. Tak samo jest w policji, tak samo jest w wojsku. Zawsze możesz się zgłosić, pójść i opowiedzieć jak było( ͡° ͜