Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie.

W październiku miałam okazję brać udział w akcji "Trenuj z wojskiem". Było to jednodniowe szkolenie zapoznające cywilów (obu płci) z wojskiem, które odbyło się w CSWL w Poznaniu. Te wprowadzające zajęcia obejmowaly:
- zapoznaie z bronią (zlozenie, rozłożenie karabinu, ładowanie magazynka)
- ćwiczenie postawy strzeleckiej
- strzelanie na symulatorze Snieznik
- zapoznaie z rodzajami granatów, zasady bezpieczeństwa, rzut granatem treningowym
- elementy taktyki, poruszanie się oddziału w warunkach kontaktu z wrogiem (był dym i huk)
- elementy survivalu, w tym nauka rozpalania ognia
- pierwsza pomoc, prowadzenie resuscytacji, w tym na defibrylatorze, przenoszenie rannego
- elementy walki wrecz
- praca z mapa, podstawy używania kompasu i busoli
- reagowanie na alarmy, ewakuacja do schronu
- ochrona przed skażeniami, rodzaje zagrożeń i ochrona osobista (maski p. gaz.)

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.

Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #oswiadczenie
ciemnienie - Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie. 

...
  • 444
@blogger: to może spakuj walizkę już dzis? @sildenafil: nie masz jechać na front, tylko przejść podstawowe szkolenie.
@Glikol_Propylenowy: jestem kobietą i mam niebieski pasek na portalu że śmiesznymi obrazkami, bo bardziej mi pasuje do avatara. Czy to rujnuje twoja wizję świata i nie umiesz tego przyswoić?
Jak to mnie nie dotyczy? Xd przecież mój mąż też zostanie powołany, jeśli tak wypadnie, co przeorganizuje życie rodziny na miesiąc.
Jaki jad,
@ciemnienie: > jestem kobietą i mam niebieski pasek na portalu że śmiesznymi obrazkami, bo bardziej mi pasuje do avatara

@ciemnienie: XDDDDDDDDD Jadem to Ty plyjesz na wszystkich ludzi, którzy chcą żyć normalnie. Miło Ci? Fajnie mówić o obowiązkach wojskowych wiedząc, że Cię to w żaden sposób nie dotyczy i jeszcze.dodatkowo ukrywać się pod niebieskim paskiem, żeby ludzie złośliwie nie komentowali xD. Pisanie w formie męskiej też się w to wpisuje?
@ciemnienie: Gdybym chciał płuc jadem to napisałbym, że bardzo wam dobrze, że nie możecie mieć aborcji na życzenie i że popieram pigułkę dzień po jedynie na receptę, z przepisu lekarza ;). Kobiety również powinny być powoływane do wojska i zapładnianie na siłę, aby rodziły zdrowych i silnych wojaków ( ͡° ͜ʖ ͡°) to tylko 9 miesięcy i poród, nie przejmuj się to tylko taka zabawa ( ͡
@blogger: to co cię trzyma? Jedz. Tylko nie wracaj, bo tylko byś przeszkadzal i później korzystał z tego, co obronili inni.

Sprawa jest taka, że mam małe dziecko, więc jeśli bomby leciałyby z nieba, to musiałabym je w pierwszej kolejności zabezpieczyć. Jeśli nie miałabym dziecka, to bym zostala. Mój mąż zostałby w każdej sytuacji, bo jest mezczyzna i chce bronić tego, co jest mu ważne.