Wpis z mikrobloga

Wielkie dzięki za przypomnienie @wolskiowojnie, że jesteśmy zwykłymi polskimi śmieciami, którzy tyrają za psi #!$%@?. Mega arogancka zagrywka. Jak myślisz? Ile zarabiają ludzie, wspierający Cię na Patronite i kupujący Twoje książki?

Super, że przeliczyłeś to jeszcze na dolary. Dzięki temu tym dobitniej uświadomiłem sobie, jak bardzo nieważnym robakiem jestem ja i wszyscy mi podobni i jak bardzo nieistotne jest to, co myślimy. Powinniśmy olać nasze żałosne pensyjki, skleić wary i przeprosić, że w ogóle ośmielamy się mieć własne zdanie na dotyczący nas temat.

Dla przypomnienia zajebiście smutny fakt - osoba zarabiająca 3k USD brutto na UoP już łapie się w górne 10-12% najlepiej wynagradzanych Polaków. I nie jest to kwestia życiowej nieporadności, bo nie każdy może być znanym youtuberem, tylko realiów, z którymi musimy się kopać.

Gdybyś przeoczył kilka "drobiazgów":

Ludzi odrzuca to, że władza serwuje nam tego gniota, srając na sytuację życiową obywatela i to wtedy, gdy w żaden sposób byt RP nie jest zagrożony i jest czas na ogarnięcie tego tematu w sposób cywilizowany. Państwa nie interesuje, że urabiam się po łokcie, żeby było na kredyt i rachunki, bo czempioni rozpieprzyli gospodarkę, czy wykupiłem pół roku temu wakacje dla dzieciaków.

Ja mam rzucić wszystko i bawić się w żołnierzyka za półdarmo. Bez uprzedzenia mogą mnie ot tak, wyrwać z życia kiedy chcą i na ile czasu im się podoba, mając w dupie, czy po powrocie będę mieć komornika, karne odsetki od raty kredytu, czy inne problemy. A ci, których sprawa nie dotyczy, to radośnie klaszczą jak foki i mają czelność wyzywać normalnych facetów od rozpieszczonych gówniarzy.

Już #!$%@?ąc od tego, czy szansa na otrzymanie biletu jest rzekomo astronomicznie mała. O tym przekonamy się po wyborach.

Mnie same ćwiczenia jakoś by nie bolały, bo od zawsze lubiłem tematy około wojskowe i bushcraftowe. Mam poupychane po szafach mnóstwo szpejów na różne wypady. Nawet bym się specjalnie nie migał, gdybym miał gwarancję, że zapłacą mi za ten czas co najmniej tyle, ile zarabiam normalnie. W końcu w przeliczeniu na USD to śrubki, więc strata dla budżetu niewielka, nie?

Ale przez to, że jestem traktowany jak pachoł, którego ustawowo nikt nie raczy nawet poinformować z rozsądnym wyprzedzeniem, że będzie mieć miesięczną dziurę w życiorysie na ZAPLANOWANE ćwiczenia nie mam zamiaru uczestniczyć w tym cyrku.

Tu naprawdę nie chodzi o to, czy ktoś nie chce, boi się, nie może, czy nie czuje się w nastroju, żeby iść na ćwiczenia. Poza tym jako spec od wojskowości na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, ile wart jest na współczesnym polu walki taki oto mięsny stojak na karabin po unitarce i o z łapanki.

Serio, dziwi mnie, że taki ekspert od wojskowości tak bardzo spłyca ten temat i infantylizuje ludzkie obawy. Jeszcze zacznij nas do żelków porównywać.

#wojna #wolski #programista15k #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1670501401u0xGNmIOoyEBbIfvONgSna.jpg
  • 136
@SprzedawcaCegiel: Wolski wygląda na takiego, który jak zobaczył trochę więcej pieniędzy to się szybko oderwał od dotychczasowego życia, błyskawicznie zmienił standardy i zaczął oceniać ludzi jedynie przez stan posiadania. Teraz jak ma kilka % na koncie więcej niż inni to on już jest lepszy. Bardzo brzydkie i niebezpieczne zachowanie, bo można się przekonać kto jaki jest naprawdę.
@SprzedawcaCegiel: +1 Mireczku. Oni serio uważają że wyrywając na 30-90 dni ludzi z ich życia zawodowego i dając im w zamian "rekompensatę" w wysokości 117,13 zł brutto dziennie dla szeregowego (czyli każdego bez doświadczenia) załatwią temat wynagrodzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie mają swoje prace i działalności gospodarcze, swoje zobowiązania i umowy. Kto zapłaci kary umowne za niewykonane umowy zlecenia / dzieła? Kto zapłaci za brak lub
@SprzedawcaCegiel: @wolskiowojnie wiem, ze to przeczytasz, bo pewnie siedzisz na necie i tasujesz do komentarzy. Ciesz się z tych swoich groszy, które teraz zarabiasz na YT i z książkę, bo trafił Ci się złoty strzał jak ślepej kurze ziarno. Skończy się hype na temat i znowu będziesz na marginesie. A ja dalej sobie będę zarabiał swoje 3, 5, a może 10k$.