Wpis z mikrobloga

Wielkie dzięki za przypomnienie @wolskiowojnie, że jesteśmy zwykłymi polskimi śmieciami, którzy tyrają za psi #!$%@?. Mega arogancka zagrywka. Jak myślisz? Ile zarabiają ludzie, wspierający Cię na Patronite i kupujący Twoje książki?

Super, że przeliczyłeś to jeszcze na dolary. Dzięki temu tym dobitniej uświadomiłem sobie, jak bardzo nieważnym robakiem jestem ja i wszyscy mi podobni i jak bardzo nieistotne jest to, co myślimy. Powinniśmy olać nasze żałosne pensyjki, skleić wary i przeprosić, że w ogóle ośmielamy się mieć własne zdanie na dotyczący nas temat.

Dla przypomnienia zajebiście smutny fakt - osoba zarabiająca 3k USD brutto na UoP już łapie się w górne 10-12% najlepiej wynagradzanych Polaków. I nie jest to kwestia życiowej nieporadności, bo nie każdy może być znanym youtuberem, tylko realiów, z którymi musimy się kopać.

Gdybyś przeoczył kilka "drobiazgów":

Ludzi odrzuca to, że władza serwuje nam tego gniota, srając na sytuację życiową obywatela i to wtedy, gdy w żaden sposób byt RP nie jest zagrożony i jest czas na ogarnięcie tego tematu w sposób cywilizowany. Państwa nie interesuje, że urabiam się po łokcie, żeby było na kredyt i rachunki, bo czempioni rozpieprzyli gospodarkę, czy wykupiłem pół roku temu wakacje dla dzieciaków.

Ja mam rzucić wszystko i bawić się w żołnierzyka za półdarmo. Bez uprzedzenia mogą mnie ot tak, wyrwać z życia kiedy chcą i na ile czasu im się podoba, mając w dupie, czy po powrocie będę mieć komornika, karne odsetki od raty kredytu, czy inne problemy. A ci, których sprawa nie dotyczy, to radośnie klaszczą jak foki i mają czelność wyzywać normalnych facetów od rozpieszczonych gówniarzy.

Już #!$%@?ąc od tego, czy szansa na otrzymanie biletu jest rzekomo astronomicznie mała. O tym przekonamy się po wyborach.

Mnie same ćwiczenia jakoś by nie bolały, bo od zawsze lubiłem tematy około wojskowe i bushcraftowe. Mam poupychane po szafach mnóstwo szpejów na różne wypady. Nawet bym się specjalnie nie migał, gdybym miał gwarancję, że zapłacą mi za ten czas co najmniej tyle, ile zarabiam normalnie. W końcu w przeliczeniu na USD to śrubki, więc strata dla budżetu niewielka, nie?

Ale przez to, że jestem traktowany jak pachoł, którego ustawowo nikt nie raczy nawet poinformować z rozsądnym wyprzedzeniem, że będzie mieć miesięczną dziurę w życiorysie na ZAPLANOWANE ćwiczenia nie mam zamiaru uczestniczyć w tym cyrku.

Tu naprawdę nie chodzi o to, czy ktoś nie chce, boi się, nie może, czy nie czuje się w nastroju, żeby iść na ćwiczenia. Poza tym jako spec od wojskowości na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, ile wart jest na współczesnym polu walki taki oto mięsny stojak na karabin po unitarce i o z łapanki.

Serio, dziwi mnie, że taki ekspert od wojskowości tak bardzo spłyca ten temat i infantylizuje ludzkie obawy. Jeszcze zacznij nas do żelków porównywać.

#wojna #wolski #programista15k #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pracbaza
SprzedawcaCegiel - Wielkie dzięki za przypomnienie @wolskiowojnie, że jesteśmy zwykły...

źródło: comment_1670501401u0xGNmIOoyEBbIfvONgSna.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
nie ma jeszcze północy a post zdążył spaść z rowerka i magicznie wrócić, nie będę cytował pewnej pani z reklamy pewnej sieci komórkowej ale aż korci żeby zapytać co tam się ...a dzieje?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SprzedawcaCegiel: widzę dwa plusy propagowania bojowego nastawienia do ćwiczeń wojskowych :
Pierwsze primo, szpiedzy patrzą. Zaatakowanie kraju pełnego chętnych do łapania broni na pewno daje do myślenia bardziej, aniżeli generalnie migających się od tematu.
Drugie primo, spora szansa że nasze czempiony majac błędne przekonanie o rzeczywistych motywach społeczeństwa w kwestii chęci do służby wojskowej, zostawiły by sporo luk na jej ominięcie, bądź możliwości wyjazdu z kraju. Jeśli będą przekonani że 90%
  • Odpowiedz