Wpis z mikrobloga

Ej czy to normalne mieć w biurze 3 kamery, odbijać się rogerem za każdym razem jak się przychodzi/wychodzi, który zaokrągla np. 8:03 do 8:15 na minus, dodatkowo, trzeba przy odbijaniu na rogerze przerwy postawić sobie na stojaku oznaczenie, że jesteśmy na przerwie (chyba po to, żeby na kamerach było widać). Szef w każdej chwili może wejść przez pulpit zdalny na nasz komputer bo ma dostęp. Do kamer ma 50 calowy telewizor w swoim biurze. Dodatkowo należy wysyłać co dzień raport dzienny z rzeczy które się robiło oraz ilość czasu na nie poświęcona w przedziale godzinowym oraz %.

Pytam serio bo już nie wiem czy mi się wydaje, że coś jest nie tak i to efekt "gotującej się żaby" czy to teraz jakaś norma?

P.S.


#pracbaza #inwigilacja #januszex #januszebiznesu #szukampracy
  • 19
@mowcaumarlych: Numery seryjne na pośladkach też wam szef wypalił? Jeżeli to nie zarzutka to brzmi jak jakaś abstrakcja nie wiem czy pewne z jego zachowań są nawet legalne. Szef do Choroszczy a wy lepiej spier...cie z tego obozu pracy.
@nexe: nie, to nie zrzutka i to mówię całkiem serio, generalnie większość pracowników biurowych chce odejść po ostatnim "spotkaniu firmowym" na którym był publiczny lincz za błędy obsługi klienta i zmieszanie ich dosłownie z gównem i np. "zwolnie was 3 i poswiece 4h swojego zycia zeby was zastapic i zaoszczedze!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamietam, ze w czasie wakacji zatrudniłem się w gastro.
Już pierwszego dnia współpracownicy poinformowali mnie, ze na kuchni mam przynajmniej udawać, ze coś robię XD i broń boze nie wyciągać telefonu, bo kierownik na kamerach siedzi
A jak będę musiał użyć telefoniku to mam się schować za lodówka, bo tam akurat kamera nie sięga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#!$%@? po dwóch dniach XD