Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest jak się nad tym trochę zastanowić jak bardzo w stopę sobie strzelił MON tymi "cichymi" wezwaniami na 30 dniowe szkolenie zakończone przysięgą wojskową.

Przecież gdyby ta akcja była przeprowadzona dobrze, jakiś spot w TV, radiu, bilbordy na mieście, merketing w mediach społecznościowych pokazujący modernizację polskiej armii, uderzający w ducha patriotyzmu z prezentacją precyzyjnego planu co taki zainteresowany się nauczy na szkoleniu, jak dzięki niemu będzie zwyczajnie lepiej przygotowany na sytuacje awaryjne to jestem wręcz przekonany że 100k chłopa by się zgłosiło NA LAJCIE.

Jeszcze jakby tam dali taką postać typu Bartosiak, albo jakichś innych celebrytów nie-wojskowych oraz jakąś ulgę podatkową dla chętnych to byłby sztos i olbrzymi sukces PR-owy Wojska Polskiego.

Tylko, żeby takie coś zrobić to by trzeba zatrudnić stosowną agencje PR, zrobić plan, wydać pieniądze (podatnika) przemyśleć temat, podejść do tego "sprytnie".

Po co to robić i się męczyć - "Zbychu drukuj wezwania i niech mi tu ludzie przychodzą na szkolenia" xddd

Sobie wyobrażacie taką akcję w Niemczech albo we Francji? Ja sobie co najwyżej mogę wyobrazić na Białorusi.

#!$%@?ąc do samego szkolenia, przecież jeśli faktycznie będą zorganizowane duże protesty w miastach i temat wejdzie szerzej w mainstream to jest to WSTYD i obniżenie wiarygodności państwa polskiego na arenie międzynarodowej że nie potrafił stworzyć postawy pro-obywatelskiej co do obronności, tylko leci metodą siłową jak w krajach zamordystycznych.

Jedyna opcja żeby wyjść z tego z twarzą to dymisja kogoś samozwańczego z tego Sieradza kto wpadł na taki genialny pomysł (jeśli to nie poszło z góry) i oficjalne dementi MON'u zanim to się wybije dalej.

Czy jakiś rzecznik tej organizacji się wypowiadał może w tej sprawie, albo były już do niego kierowane stosowne zapytania?

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
Dietetyq - Niesamowite jest jak się nad tym trochę zastanowić jak bardzo w stopę sobi...

źródło: comment_1670501387gH7XNzYwip8PYTdB3PKBUG.jpg

Pobierz
  • 67
@Dietetyq: Tak, jasne, wierzysz w Mikołaja? Były grubsze afery, ludzie to mają w dupie, protestowali przeciw aborcji, rząd to miał w dupie. A tu masz sytuacje która nie dotyczy ponad połowy kraju, a w grupie objętych cwiczeniami też jest sporo, która to popiera. Prawda jest taka, że gówno się z tym zrobi i polecam wyrobić odpowiednie dokumenty lekarskie zwalniające z ćwiczeń, paszport i wyjechać do lepszego miejsca. Tu się nigdy nic
@Dietetyq: przecież to całe oburzenie, to burza w szklance wody. Zaraz zrobią z przeciwników onuce i zdrajców, pójdzie taka narracja w Dzinniku i Wiadomościach, bo wszystkie obowy działają tu zgodnie i będzie po ptakach. Psy szczekają karawana jedzie dalej.
@Dietetyq: Gdzie są związki partnerskie, aborcja do 12 tygodnia, gdzie jest dobrze działająca służba zdrowia itp.?

Ja nie chce marnować swojego życia dla kraju, który mnie nie chce. Chce móc sformalizować związek z partnerką, mam czekać na to 20 lat aż się łaskawie poliytykom zachce?

Tak samo jest z ćwiczeniami wojskowymi i innymi problemami, nie warto czekać i walczyć, bo skoro największe protesty ever (strajk kobiet) zostały wygaszone i rząd to