Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest jak się nad tym trochę zastanowić jak bardzo w stopę sobie strzelił MON tymi "cichymi" wezwaniami na 30 dniowe szkolenie zakończone przysięgą wojskową.

Przecież gdyby ta akcja była przeprowadzona dobrze, jakiś spot w TV, radiu, bilbordy na mieście, merketing w mediach społecznościowych pokazujący modernizację polskiej armii, uderzający w ducha patriotyzmu z prezentacją precyzyjnego planu co taki zainteresowany się nauczy na szkoleniu, jak dzięki niemu będzie zwyczajnie lepiej przygotowany na sytuacje awaryjne to jestem wręcz przekonany że 100k chłopa by się zgłosiło NA LAJCIE.

Jeszcze jakby tam dali taką postać typu Bartosiak, albo jakichś innych celebrytów nie-wojskowych oraz jakąś ulgę podatkową dla chętnych to byłby sztos i olbrzymi sukces PR-owy Wojska Polskiego.

Tylko, żeby takie coś zrobić to by trzeba zatrudnić stosowną agencje PR, zrobić plan, wydać pieniądze (podatnika) przemyśleć temat, podejść do tego "sprytnie".

Po co to robić i się męczyć - "Zbychu drukuj wezwania i niech mi tu ludzie przychodzą na szkolenia" xddd

Sobie wyobrażacie taką akcję w Niemczech albo we Francji? Ja sobie co najwyżej mogę wyobrazić na Białorusi.

#!$%@?ąc do samego szkolenia, przecież jeśli faktycznie będą zorganizowane duże protesty w miastach i temat wejdzie szerzej w mainstream to jest to WSTYD i obniżenie wiarygodności państwa polskiego na arenie międzynarodowej że nie potrafił stworzyć postawy pro-obywatelskiej co do obronności, tylko leci metodą siłową jak w krajach zamordystycznych.

Jedyna opcja żeby wyjść z tego z twarzą to dymisja kogoś samozwańczego z tego Sieradza kto wpadł na taki genialny pomysł (jeśli to nie poszło z góry) i oficjalne dementi MON'u zanim to się wybije dalej.

Czy jakiś rzecznik tej organizacji się wypowiadał może w tej sprawie, albo były już do niego kierowane stosowne zapytania?

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
Pobierz Dietetyq - Niesamowite jest jak się nad tym trochę zastanowić jak bardzo w stopę sobi...
źródło: comment_1670501387gH7XNzYwip8PYTdB3PKBUG.jpg
  • 67
@Dietetyq: XD

Tak, najlepiej odrzucać wszystkie problemy jako problem wąskiej grupy społecznej, bo wiadomo tylko mężczyzna jest najbardziej poszkodowany.

Problem aborcji dotyczy połowy społeczeństwa, tak samo jak obowiązkowa służba wojskowa. Plus, gdzie masz masowy pobór, mają powołać 200k na ćwiczenia z czego większość z aktywnej rezerwy, a nie pasywnej. Czyli rozumiem, że też w tym temacie mogę stosować taki sam argument: "a bo do dotyczy tylko kilku mężczyzn, da się z
@Dietetyq: PS, zrobiłam obliczenia, 200k mężczyzn, to jest 1% całkowitej populacji mężczyzn w tym kraju, więc problem pasywnej rezerwy wzywanej na ćwiczenia to jakiś ułamek procenta. Czyli stosując twoje słowa, jest to partykularny problem wąskiej grupy społecznej. To jak, zajmujemy się nim, czy nie?
@Oseghe: To zrób jeszcze dodatkowe obliczenia, z uwzględnieniem tego ŻE NIKT NIEWIE KOMU ZOSTANIE WYSŁANE TAKIE ZAPROSZENIE NA ĆWICZENIA.

Każdy mężczyzna niebędący dzieckiem albo starcem a mający kategorię A może dostać w każdym momencie takie wezwanie - dlatego jest to szerszy problem, na który Ty nie umiesz spojrzeć bo akurat nie przynależysz do tej grupy której problem dotyczy a Twoja empatia kończy się tam gdzie kończy się czubek Twojego nosa.

EOT
@Dietetyq: Typie, umiesz czytać? Jestem PRZECIWKO tym ćwiczeniom, PRZECIWKO obowiązkowej służbie wojskowej, PRZECIWKO robieniu z facetów niewolników państwa. Nawet jestem PRZECIWKO obowiązkowym komisjom wojskowym, bo to podpada pod molestowanie.

To ty wykazujesz się 0 empatią wobec innych problemów, bo każdy twój argument dotyczy tak samo aborcji, nie wiesz kiedy wpadniesz, nie wiesz kiedy zajdziesz w ciążę bo antykoncepcja nie zadziała, nie wiesz czy będziesz mieć płód z wadami albo ktoś cię
Przecież gdyby ta akcja była przeprowadzona dobrze, jakiś spot w TV, radiu, bilbordy na mieście, merketing w mediach społecznościowych pokazujący modernizację polskiej armii, uderzający w ducha patriotyzmu z prezentacją precyzyjnego planu co taki zainteresowany się nauczy na szkoleniu, jak dzięki niemu będzie zwyczajnie lepiej przygotowany na sytuacje awaryjne to jestem wręcz przekonany że 100k chłopa by się zgłosiło NA LAJCIE.

Jeszcze jakby tam dali taką postać typu Bartosiak, albo jakichś innych celebrytów
@Dietetyq: i to jest właśnie ten moment „ja się nie interesuję polityką” to właśnie polityka zainteresowała się tobą.
Teraz każdy poczuje na plecach ten oddech.

No i to kwintesencja pisowskiego rządzenia - brak umiejętności organizacyjnych tylko rządzenie przed dekrety i rozdawanie kasy. To jest właśnie „pryma sort” PiSowskie rządzenie.
@Dietetyq: Myślę że tutaj mógłbyś się zdziwić. W europie ile jest państw tyle opinii na ten temat według mnie. Pracowałem w CERN'ie z ludźmi z naprawdę bardzo różnych państw i np. w Szwecji dalej masz służbę wojskową, brat mojego kolegi z pracy poszedł na prawie rok ćwiczeń. Dla niego było to całkiem normalne i był oczywiście smutny że brat musi "zniknąć" na rok, ale była też taka duma i poczucie obowiązku
@ItsFine: Być może, jest to zapewne kwestia indywidualna - mam jednak wrażenie, tak jak pisałem wcześniej że ludzie wychowani w środowisku internetowym, bardzo mocno przyzwyczajeni do wygód, bez żadnych ideałów zarówno moralnych jak i religijnych nie będą sami z siebie chętni do wojaczki in the first place.

Pracowałem w CERN'ie z ludźmi z naprawdę bardzo różnych państw


To sam sobie jesteś w stanie odpowiedzieć, jak bardzo ludzie Ci w tak prestiżowej
Pobierz Dietetyq - @ItsFine: Być może, jest to zapewne kwestia indywidualna - mam jednak wraż...
źródło: comment_1670512277DWYlFhOI6DKhwmxGLdlIUd.jpg