Wpis z mikrobloga

Konferencja AWS re:Invent w Las Vegas dobiegła końca. W tym roku głównym tematem dla mnie były mistrzostwa AWS DeepRacer. Jest to samochodzik który używa uczenia maszynowego żeby jeździć po torze.

Ukończyłem na dwudziestym miejscu z 52 finalistów. Jestem bardzo zadowolony z mojego modelu, jeździł dość stabilnie. Wiedziałem że nie mam szans z najlepszymi, ale miałem nadzieję że nie będę ostatni. Nie liczyłem na awans do drugiej tury, do top 32 a tu taka niespodzianka.

Stawka była zróżnicowana. Mieliśmy studentów, którzy w zasadzie ścigali się tylko wirtualnie w lidze studenckiej i takich którzy studiują reinforcement learning i deepracer jest jednym z obiektów badań. Byli przedstawiciele partnerów AWS, pracownicy firm gdzie deepracer ma swoje wewnętrzne ligi i ludzie ze społeczności, stali bywalcy i nowi.

Były radości, były zawody, ale sam show stał na całkiem wysokim poziomie. Widać było napracowanie organizatorów.

Ze strony społeczności koordynowałem ścigaczy proxy. 5-6 osób nie mogło przyjechać i ktoś musiał im trzymać tablet przy torze. Kto miał znajomych z firmy na miejscu ogarniał sam, ale dwóch chińskich zawodników jest w lockdownie a jeden z Indii jest w kolejce do złożenia wniosku o wizę, czas oczekiwania 4 lata. Skorzystaliśmy z pomocy zawodników z poprzednich lat i wyszło chyba nieźle, dwóch weszło do drugiej rundy, dostali nagrania i informacje jak poszło, byli zadowoleni.

Przede wszystkim spotkaliśmy się po raz pierwszy od trzech lat w takich ilościach. Nowe pomysły, pełno eksperymentów, rozmów, zabawy. No, Vegas baby.

Powiem szczerze, dobrze że się zaczepiłem szybko. Jest coraz więcej dobrych ścigaczy i takie przeciętniaki jak ja będą miały trochę trudniej. A tak to teraz jestem jednym z liderów społeczności i jest szansa że nawet bez kwalifikacji będę jeździł co roku na re:Invent tak więc jednym z moich celów jest żeby było trudniej się zakwalifikować. A do tego trzeba więcej zaangażowanych rajdowców, bo wiecie, rozumiecie, co z tego że jestem dwudziesty z ok. 14 tysięcy co w tym roku dotknęli deepracera skoro około 500-1000 ściga się trochę więcej?

Jakby ktoś był zainteresowany to chętnie wspomogę na starcie.

#naukaprogramowania #aws #uczeniemaszynowe #machinelearning #programowanie
tptak - Konferencja AWS re:Invent w Las Vegas dobiegła końca. W tym roku głównym tema...

źródło: comment_1670190811lFI3aRIyZZD7JAZ22mm04t.jpg

Pobierz
  • 10
@tptak: mógłbyś wytłumaczyć dlaczego różne tory wymagają inne modele? Przecież nie jeden taki modę stworzyłeś więc z czego wynika fakt, że na takim evencie musisz tworzyć taki model od zera?
@vossinho2: jako finalista dostaję bilety na samolot, hotel, wejście na konferencję, kieszonkowe na tydzień i w sumie z $600 kredytów na trening. AWS wycenia pakiet wyjazdowy na $4000,za 2020 i 2021 dostałem paypalem $8000.
Gdybym jeszcze był w stanie konkurować z najlepszymi to za miejca 1-6 było od $1000 do $10000 nagrody.
@vossinho2: mam model którym w 2019 zająłem 3. miejsce na AWS Summit w Londynie. To było tydzień odkąd zacząłem trenować, pomyślałem że pewnie fuksem. To był model na tor reinvent 2018. Na summit 2022 było inny tor, przygotowałem kilka modeli, wszystkie mierne. Ten z 2019 pojechał bajecznie, przegrał tylko z... Modelem z 2019 ówczesnego zwycięzcy. Ale na reinvent nie byłem w stanie nim zrobić okrążenia bez resetów. Wypadał na każdym prawym
@a5f5c1: korzystam z otwarcie dostępnych projektów. Deepracer for cloud jest na githubie i składa się z kilku projektów otwartych, w tym od aws, i z wyekstrahowanych danych o torach, aby każdy nowy wyścig miał możliwość treningu od pierwszego dnia.
Wszystko jedzie na kontenerach i ma skrypty pod aws, gcp, azure i lokalne maszyny. Jeśli masz grafikę nvidia o dobrych parametrach to możesz korzystać z treningu gpu na ubuntu na własnym kompie.