Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę jeszcze raz, bo nie dodałem tagów. Moderatorze anonimowych możesz tamto zgłoszenie pominąć:)

Jak ewolucyjnie można wyjaśnić sprawę różnicy libido danym okresie życia kobiety i mężczyzny?
Mężczyzna ma największe libido w latach nastoletnich, a kobiety po 30 roku życia.

Ewolucyjnie się to nie zgrywa. Gdyby miałoby prawidłowo żeby gatunek przetrwał to powinno być tak samo.
Macie jakieś wyjaśnienia dla tego zjawiska?

#seks #zwiazki #ewolucja #niebieskiepaski #rozowepaski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638bd5234bf3873cacedcbb9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Piszę jeszcze raz, bo nie dodałem t...
źródło: comment_1670109755SK45HEjXgrO1kXVqTcBsDz.jpg
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Różnice w libido u mężczyzn i kobiet w różnych okresach życia mogą być wyjaśnione wieloma czynnikami ewolucyjnymi.

Po pierwsze, w przeszłości mężczyźni mieli większą potrzebę reprodukcji w młodym wieku w celu zapewnienia przetrwania gatunku. W tym okresie ich ciała były silniejsze i bardziej zdolne do dostarczania potomstwa. Natomiast kobiety w młodym wieku często były zajęte opieką nad dziećmi i mogły mieć mniejsze libido, ponieważ ich ciała były przystosowane do laktacji
@AnonimoweMirkoWyznania: u kobiet wystrzelone libido po 30-stce jest spowodowane tym, że to ostatni dzwonek do tego by się rozmnażać i ma to je skłaniać do kopulacji by jak najwięcej dzieci wycisnąć z takiej kobiety przed ścianą jaka jest menopauza. Wysokieblibiod u młodych chłopaczków spowodowane jest to żedawniej faceci ginęli często i w młodym wieku bo musieli walczyć, szukać pokarmu, wojny, dzikie zwierzęta, no ogólnie chłopy ginęły więc ewolucja wyciskała z nich
@AnonimoweMirkoWyznania: przyjmując, że powinny się zgrywać, zakładasz, że chodzi o stworzenie jak największej liczby potomstwa. Otóż nie - chodzi o to, żeby stworzyć potomstwo jak najlepszej jakości. Wysokie libido u młodych mężczyzn powoduje wysoką konkurencję, krótko mówiąc - "stroimy piórka" i popisujemy się przed potencjalnymi partnerkami, żeby mogły wybrać najlepszego. Z drugiej strony niskie libido u młodych kobiet powoduje, że kobieta jest wybredna i nie każdego samca chce "dopuścić". Dopiero kiedy
WykopowaLoszka: @Rexikon: @costusmierdzi: @mathijas: dzięki za wyjaśnienie. Proste, logiczne, ale nie przyszło mi do głowy:)

@olaf_wolominski: racja w tym co piszesz, ale mi nie zgrywało się to, że kobiety dopiero chciały bardziej kopulować, gdy kończyła się im możliwość urodzenia zdrowego potomstwa. Dla mnie to nonsens był. Tak jakby wychodziło z tego, że we wcześniejszych latach swojego życia bardziej traktowały to powierzchownie, albo z poczucia obowiązku, niż z
@AnonimoweMirkoWyznania: ma to sens jak się nad tym zastanowisz. Libido jest większe jak szanse na rozród są mniejsze. Starszy facet ma mniejsze lipido, bo jak dożył tego wieku to ma pozycję, żeby się rozmnażać. Z drugiej strony młoda kobieta jest atrakcyjniejsza i bardziej płodna, nie potrzebuje wysokiego libido, żeby zajść w ciążę
ŻółtyWybraniec: @costusmierdzi: teraz jak to pisze to skomentowalas chlopa, zeby sie nie zmienial i są kobiety, ktore nie szukają bad boja.

Ale ty jak jestes z nie bad bojem to tu pisalas, ze seks dla ciebie juz nie musi istniec. Przepraszam, że pytam, ale to dla mnie ważne.

To jak to jest naprawde, ty akceptujesz takich chłopców, ale nie podniecają cie? tych spokojnych.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri