Wpis z mikrobloga

Znacie jakiś skuteczny sposób na zwalczenie prokrastynacji? Od kilku miesięcy mam tak, że nie chce mi się nawet odpisać na maile i oczywiście nie robię też w terminie innych spraw, jeżeli już zaczynam robić jakieś zadanie, to zajmuje mi to zazwyczaj parę tygodni. Nawet czytać mi się nie chce, a zawsze mi to sprawiało przyjemność. Łapie też często infekcje.
#przegryw #psychologia #zdrowie #leki #lekarz #blackpill #psychiatria #medycyna #dieta #polska
  • 28
@gnomol: ja tak miałem ale tylko w pracy. Zero inicjatywy i zadania które normalnie robiłbym 4h zajmowały mi tydzień, albo i dłużej. Jak czegoś brakowało to #!$%@?, "jazda na oparach". Poza pracą było ok, nigdy nie ominąłem żadnego treningu ani innych obowiązków. Pomogła zmiana pracy póki co, ale gdyby to samo było w innych aspektach życia udałbym się po pomoc psychologa.
@gnomol nie wiem czy jest skuteczna metoda, bo sam czasami nie potrafię sobie z tym poradzić. Zauważyłem jednak, że prokastynowanie pojawia się u mnie, gdy mam za dużo czasu. Gdy cały dzień wypełniony mam obowiązkami, od których nie jestem w stanie uciec, to wtedy jestem w stanie się spiąć i wszystko ogarnąć. Moją metodą na "oszukanie" mózgu jest ułożenie planu dnia w taki sposób, abym w pewnych okienkach czasowych nie miał czasu
@gnomol nie, wcale nie brzmi to głupio, bo też się na tym łapie. Sporo też zależy od dnia. Bywa, że jadę na zakupy bez listy, bo nie chce mi się jej układać, przez co często zdarza się, że zapomnę czegoś kupić xD. Pomaga mi sztywne ustalenie godziny na jakąś aktywność i pilnowanie się jej. Pomocne bywa też ćwiczenie koncentracji uwagi, aby nie odciągać się od zajęć i koncentrować na tym co się