Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć przygodę z jednośladami. Mam prawko kat. B. Chce czegoś co fajnie wyglada, a nie nudny skuter, a jednocześnie spełnia zalety jednośladu - omijam korki, nie mam problemu z parkowaniem, tańsze w eksploatacji, nie zdziera portfela i zrobi z 1000KM w sezonie.

Myslalem o enduro - ale chyba jednak zbyt agresywne oraz o jakimś chopperze czy cruiserze. Wiadomo, marzenie tutaj to Sportster, ale nie na chwile obecna, bo nie mam prawka.

Co powiecie o Junak M12? Opinie są bardzo.. różne, a kosztuje grosze.

#junak #motocykle #cruiser #chopper #skutery #jednoslad #motoryzacja
30062018 - Chciałbym zacząć przygodę z jednośladami. Mam prawko kat. B. Chce czegoś c...

źródło: comment_1669898807aJbLizN6LLVS1gYtMB6XNW.jpg

Pobierz
  • 13
@30062018: Demonizują strasznie te Junaki w internecie, prawda jest taka, że to spoko motorek. Kumpel zjeździł nim bezawaryjnie całą Polskę - ponad 15k km. Trzeba jednak być świadomym jego ograniczeń. Serwisować na bieżąco no i dbać, tak jak o każdą maszynę, a się odwdzięczy i da sporo frajdy.
@30062018: juanki nie są zle, w sumie to jedyne "tanie" chinole, które dają radę, ale trzeba liczyć się z tym co napisał @LoneRider:. Serwis, serwis i jeszxcz raz serwis. Nowe sztuki mają troche rzeczy do poprawy, tzw "błędy wieku dziecięcego" czy jak to sie nazywa. Dwa, jeśli to Twój 1 moto to nie kupuj nowego bo

a) kiedyś na pewno zaliczysz jakiś szlif albo parkingówke
b) brać Ci umiejętosci i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@30062018: jeżdżę dokladnie takim junakiem od 2 lat po mieście, w tym roku zrobiłem prawko kat A ale nadal będę jeździł na junaka bo do miasta jest ideolo, pali 2.5 litra i oprócz wymiany opon na lepsze to nic s nim nie robiłem. Jak masz pytania to pytaj
@30062018: Chińczyki są git, jeździłem 3 lata rometem i był solidnie wykonany, praktycznie 0 awarii przez caly okres, stał zawsze pod chmurką (nawet przez zimę) i zero rdzy ani problemów. Opony tylko warto wymienić na coś przyczepniejszego bo stockowe lubią być słabe.

Jeden rabin powie bierz używkę japonca, ale IMO sto razy lepiej wziąć nóweczkę na gwarancji i nie zastanawiać się co było robione, co nie, co zużyte, co wysiądzie.
@30062018: Junak to chyba jedyny Chińczyk wart uwagi ale bądź świadom ze wykonaniem jest bliżej do skutera z Auchan niż do japońskiego motocykla.
Różnica jest taka ze jednego tworzą designerzy a drugiego japońscy inżynierowie.
Jak to ma być do latania w niedziele nad jeziorko, do sklepu czy do roboty a ty sam do końca nie wiesz czego chcesz to spoko ale jak masz tym zamiar jeździć w trasy albo o zgrozo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@30062018: moja różowa ma junaka 125, nie jest to m12 tylko rs więc jeszcze tańsza opcja.
Palstikowy, tani motocykl z fajnie brzmiącym wydechem.
Kupiliśmy dla niej używkę za 2.5 k żeby się rozjezdzila i docelowo zrobiła pełne A.
Prawka dalej nie zrobiła (już 3 rok od zakupu) a junak po za wymianami oleju i filtrów jeździ cały czas. Odpala, skręca, hamuje itp. Pali max 3 litry.
Hamulce ma tragiczne, rozpedza się
@30062018: Ja kupilem nowa 125 z klasy premium. W pewnym wieku liczy sie wygoda a nie szpan ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak chcesz jezdzic po miescie to bierz 125, ale taka co ma 15 kuca i zupelnie wystarczy. Nawet trasy po 200 km zrobisz bez zmeczenia (nie jezdzij ekspresowkami ani autostada bo vmax zeby nie meczyc go to okolo 100).
Nie zamierzam bawic sie w robienie A