Wpis z mikrobloga

I cyk, dokładam się do statystyk nadpłat w bankach. Poszły skumulowane raty zebrane przez 4 miesiące wakajek. Niestety tym razem ku zawodzie takich asów jak np. @Adki, który nie umie czytać artykułów, które sam wrzuca kasa nie poszła na gofry. :/

W 4 miesiące spłaciłem kapitał, którego splata przy obecnym opro zajęłaby mi niemal 4 lata. To samo nastąpi w przyszłym roku. Dziękuję pan PiS. XD

W kwestiach technicznych to w ING wszystko załatwione sprawnie paroma kliknięciami. Nawet harmonogram już naprawili bo od razu się zaktualizował, pokazują też widzę kolejne miesiące wakacji, które wybrałem składając wniosek w sierpniu.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #wakacjekredytowe
Krupier - I cyk, dokładam się do statystyk nadpłat w bankach. Poszły skumulowane raty...

źródło: comment_1669892932cwyfxaatQnCgGsAGPFI1XQ.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
220k, po nadpłacie zostało 191.


@Riess: kurde czytam Twoje posty i widzę swoje staty praktycznie, 250 / 179 here, też koło 5 lat. Mam marzenie zamknąć cały temat w maksymalnie kolejne 5, może 4.
  • Odpowiedz
@ratelier: wiesz, może czysto matematycznie tak jest - nie jestem dyplomowanym finansistą, opieram się na kalkulacjach z excela. Liczyłem to na takiej zasadzie:

Mam kredyt na stałej stopie, z ratą stałą 1830 zł, średnio 343 zł kapitału i 1487 zł odsetek, i dysponuję kwotą 100 tysięcy. Mam do wyboru albo wpłacić od razu tą kasę na nadpłatę lub wrzucić na roczną lokatę, dorzucając kolejne środki z wakacji kredytowych i zrobić nadpłatę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: banki (a w zasadzie BIK) takich nadpłat nie uwzględniają w statystykach nadpłat.
Musi być spłacone co najmniej 10% kredytu, żeby nadpłata zaliczona została do statystyk.
A potem będzie setka artykułów, że wakacje przejedzone zostały ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@b7kj ok, dobrze pokombinowane, ale z tego co rozumiem tutaj trick robią wakacje kredytowe które ci obniżają RRSO o 1/3. Co za tym idzie zysk netto z lokaty ma szansę być większy od odsetek wynikających z RRSO. Dzięki za ciekawa perspektywę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
banki (a w zasadzie BIK) takich nadpłat nie uwzględniają w statystykach nadpłat.

Musi być spłacone co najmniej 10% kredytu, żeby nadpłata zaliczona została do statystyk.

A potem będzie setka artykułów, że wakacje przejedzone zostały ¯_(ツ)

@wywu

Wiem. I znowu przyjdzie @Adki i będzie pisał wysrywy o gofrach. ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ratelier: Tak, wakacje kredytowe i stałe 5,94% oprocentowania hipoteki, aczkolwiek bez wakacji kredytowych i lokacie 8% z obliczeń wychodzi mi że byłbym delikatnie, delikatnie na plusie - paręset złotych w skali roku.

Dla mnie najistotniejszy jest bufor bezpieczeństwa, więc nawet przy lekkiej stracie (rzędu 1000-2000 zł w skali roku) wolę trzymać kasę na lokacie, niż nadpłacić i wyczyścić się z oszczędności.
  • Odpowiedz