Wpis z mikrobloga

#tester #it #qa #testowanieoprogramowania Szukam kompletnego juniora studenta (no chyba, że będzie fajny kandydat już z jakimś doświadczeniem) do działu QA. I teraz tak, branża to wealthmanagement, zatem jeśli ktoś studiuje kierunki związane z bankowością, finansami itp, to śmiało pisać. Szukam typowo testera manualnego, ale jak będzie chęć, to mamy automaty pisane w cypressie, performance testy w jmeter+postman, to chętnie nauczymy. No i dlaczego student? Bo mogę z budżetu wyszarpać 4-6k, a dla studenta ogarniemy to na zasadzie brutto-netto. Praca z biura w Warszawie lub 100%* (a mając na myśli 100% zdalna dodaję gwiazdkę, bo wiadomo, może trafić się jakaś impreza integracyjna lub szkolenie, ale to raczej nie częściej niż 2-3 razy w roku). Jeśli ktoś potrzebuje więcej szczegółów, to śmiało pisać na priv, chętnie też podrzucę link do oferty.
  • 17
@rluk: @Filip3k91: @Zwierzak24: @Zwierzak24:
Na grupie facebookowej ludzie oferują, że zapłacą byle tylko ktoś ich wziął na staż po którym będą mieć papierek z doświadczeniem. 4k brutto, przy założeniu, że da sie czegoś w firmie nauczyć, to nawet dla osoby płacącej "pełne podatki" przyzwoita oferta.

4k brutto to więcej, niż firmy oferują inżynierom mechanikom/konstruktorom z doświadczeniem ;)
@Filip3k91: Akurat programista15k to podobno przeszłość, teraz programista20k gra pierwsze skrzypce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inna sprawa, że nie ważne czy zaczynasz od 2,5k na rękę czy darmowego stażu, jeżeli masz coś w głowie i rozwiniesz się szybko, to 15k na rękę (no, może na b2b a nie UOP bo łatwiej :P) da się zrobić w 3-4 lata w testowaniu.
@Filip3k91: Myślę, że gdybym zmieniał pracę od razu jak osiągam w niej sufit rozwoju, to dało by się to zrobić. Ale za często siedziałem bo wygodnie. Im tak naprawdę obecną wiedzę mogłem mieć po spokojnie 4 latach, a nie po 7 :< Ale też gdyby nie rady z mirko to bym pewnie jeszcze dłużej się nie rozwijał.

Co do stawki to mam jeszcze takie przemyślenia, że w sumie dostałem w pierwszej
@diarrhoea: Ale właśnie to jest to doświadczenie które zdobywasz w trakcie pracy. Jako junior skąd możęsz wiedzieć czy osiągasz sufit ¯\_(ツ)_/¯

A co do skillsetu juniora - to wiele zależy od tego na jakie stanowisko aplikujesz. Moim zdaniem dla totalnych zielonek na start najlepszy jest SD, nabierasz podstawowej wiedzy + zasad działania korpo i masz na tyle czasu po pracy (nie musisz się doszkalać na obecne stanowisko) ze mozesz się rozwijać