Wpis z mikrobloga

Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakości życia, ale ja jakoś tego wszystkiego nie zauważam ¯_(ツ)_/¯

- ludzie nadal biorą OLEDY i Iphony za kilka tysiecy zlotych, widać co jest plusowane na pepperku
- nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych
- oczywiście malboraski za 25 złotych i Jack Daniels za 120 muszą być. Polak już nie chce palić Radomskich i popijać żubrówką ,a pozatym, co to za święta bez alkoholu?
- nie oszczędzają na jedzeniu, zamiast gotować tanio i smacznie w domu, np. plasterki ziemniaczane, jedzą kanapki drwala po 25zl, zamawiają pitce, kebaby, cateringi
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta
- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki, co prawda czekał pół roku, ale wział, no a mógł przecież ogarnąć jakas 5-letnią używkę, heh.
- budowy i remonty trwają cały czas, i nie są to rzeczy pilnej potrzeby, sąsiad obok w grudniu kładzie kostkę, mimo że mial podjazd wysypany tłuczniem, kilka domów dalej cham kryje drewnianą stodołe ocynkiem.
- siostrzenica planuje wesele, już zadatkowała salę na 2024 i szuka muzykantów
- za chwilę połowa Polaków dostanie socjal z januszeksów i rozwali to na klocki Lego i drony DJ mavic..

Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce. Nakupi tych bibelotów i chińszczyzny w Pepco, a później nie ma co do garnka włożyć. Jak widzę tych wszystkich ludzi w galerii beztrosko oddajacych się konsumpcji to normalnie chce mi się rzygać i wstydze się że mamy te samo obywatelstwo.

#takaprawda #mowiejakjest #przemysleniazdupy #polskiedomy #nieruchomosci #budownictwo #motoryzacja #cebuladeals #netflix #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazpisu
h.....4 - Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jak...

źródło: comment_166979265331YzB52brwwqAIAS2JLk8q.jpg

Pobierz
  • 170
@heterodewiant44: To źle, że ktoś chce kupić nieruchomość, żeby mieć pewny dach nad głową swoją i rodziny?

To źle, że ktoś kupuje nowy, bezpieczny samochód zamiast ulepa sklejonego z czterech?

To źle, że ktoś chce umilić bliskim czas w święta dając prezenty?

Ja rozumiem, że trzeba z umiarem, ale tak samo trzeba dziadować z umiarem, bo do przeżycia to faktycznie wystarczy lepianka i dziura do srania, ale jednak ja bym wolał
@demagog
@bidzej
150 złotych 1,5 l w biedronce, i to jest promocja przed świętami. Normalnie za takiego litrowego gdzieś w delikatesach czy na orlenie idzie zapłacić właśnie tyle. Marlboro czerwone 20 zlotych, więc nie wiem kogo i czego tu bronisz ¯_(ツ)_/¯
@heterodewiant44:

- nie będzie jeździł asterka bożą, choćby miał przez następne 5 lat jeść kamienie to weźmie kredyt i kupi nowa z salonu

- polak musi, powtarzam, MUSI mieć swój dom lub swoje mieszkanie, OBOWIAZKOWO z pompom ciepła, kominkiem i telewizorem OLED 82 całe, przeciez to wstyd mieszkać w wielopokoleniowym domu
- polak nie będzie Ci chodził w trampkach z targu, on musi mieć Jordany, albo jakieś inne drogie, a najlepiej
- polak musi, powtarzam, MUSI mieć swój dom lub swoje mieszkanie, OBOWIAZKOWO z pompom ciepła, kominkiem i telewizorem OLED 82 całe, przeciez to wstyd mieszkać w wielopokoleniowym domu


@heterodewiant44: no i pompa ciepła + panele na pewno są lepszym wyjściem niż kopciuch na węgiel, razem z kominkiem z płaszczem wodnym to akurat rozsądne rzeczy w budowie domu - często za to przesadą jest wykończenie i ogólnie metraż xD No i sam
polak jak weźmie wypłatę to rozwali w tydzień, nie myśli, kupuje głupoty, jakieś kurtyny ledowe, dekoracyjki, a później przez 3 tygodnie gwizda ¯\(ツ)/¯ jak moze to zaliczkę weźmie, jak nie to dzwoni do bociana a później oddaje 200% więcej. Najlepsi i tak są ci którzy biorą pozyczki na święta, bo rodzinka przyjeżdża i trzeba mięcha nagotować..


@heterodewiant44: dasz nam przykład jak ty żyjesz?
@heterodewiant44:

ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki, co prawda czekał pół roku, ale wział, no a mógł przecież ogarnąć jakas 5-letnią używkę, heh.


Tutaj sprawa jasna - inwestycja sprzed pół roku, więc nie można o niej pisać odnośnie aktualnej wiedzy

- budowy i remonty trwają cały czas, i nie są to rzeczy pilnej potrzeby, sąsiad obok w grudniu kładzie kostkę, mimo że mial podjazd
@RycerzSzaregoMelanzu To co lepiej gnieść się z rodzicami lub wynajmować przez całe życie i nic z tego nie mieć i w dodatku żyć z tą niepewnością, że w każdej chwili właściciel mieszkania może zmienić plany i kazać opuścić mieszkanie które pod siebie tyle lat urządzałeś, a nawet remontowałeś? Samochody używane to też często kupowanie kota w worku i nigdy nie wiesz na co trafisz, a właśnie po 5 latach trzeba najwięcej dokładać...
@Mlekkko nigdy nie pokonamy tej inflacji konsumując ponad miarę. ¯_(ツ)/¯ zadaniem podwyżek stop procentowych jest to aby kasa znów wróciła do kopert i pod materace. Jak mamy to dokonać kiedy Polacy nie mają żadnego opamiętania? Żeby wydarzył się reset potrzeba nam jakiegos postanowienia ¯_(ツ)
@GOOF1: Teoretycznie powinniśmy docenić jego poświęcenie, przez to że zabiera pieniądze z obiegu walczy z inflacją( ͡° ͜ʖ ͡°) gdybyśmy wszyscy umówili się że 90% oszczędności wsadzamy na lokatę na 20lat mielibyśmy najwyższą deflację w dziejach ( ͡° ͜ʖ ͡°) (do czasu xd)
@MrGalosh całe szczęście że netflix jest krystalicznie czysty i nic nie można im zarzucić, zwłaszcza z pakietem premium, gdzie filmy na smartfonie wyglądają jak te sprzed 20 lat w formacie RMVB (ʘʘ)
@heterodewiant44: wyciągasz wnioski z tego co widzisz dookoła, sąsiad kupił to, ludzie w sklepie kupują tamto. Ale statystyki mówią, że ludzi stać na co raz mniej, święta będą w tym roku skromniejsze, nowych kredytów na mieszkania po prostu nie ma. Ale to nie znaczy, że w sklepie nie będziesz widział ludzi robiących zakupy xD

Druga część już trochę bardziej sensowna, przerażają mnie komentarze, że cały hajs trzeba wydać bo jest inflacja