Wpis z mikrobloga

Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakości życia, ale ja jakoś tego wszystkiego nie zauważam ¯_(ツ)_/¯

- ludzie nadal biorą OLEDY i Iphony za kilka tysiecy zlotych, widać co jest plusowane na pepperku
- nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych
- oczywiście malboraski za 25 złotych i Jack Daniels za 120 muszą być. Polak już nie chce palić Radomskich i popijać żubrówką ,a pozatym, co to za święta bez alkoholu?
- nie oszczędzają na jedzeniu, zamiast gotować tanio i smacznie w domu, np. plasterki ziemniaczane, jedzą kanapki drwala po 25zl, zamawiają pitce, kebaby, cateringi
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta
- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki, co prawda czekał pół roku, ale wział, no a mógł przecież ogarnąć jakas 5-letnią używkę, heh.
- budowy i remonty trwają cały czas, i nie są to rzeczy pilnej potrzeby, sąsiad obok w grudniu kładzie kostkę, mimo że mial podjazd wysypany tłuczniem, kilka domów dalej cham kryje drewnianą stodołe ocynkiem.
- siostrzenica planuje wesele, już zadatkowała salę na 2024 i szuka muzykantów
- za chwilę połowa Polaków dostanie socjal z januszeksów i rozwali to na klocki Lego i drony DJ mavic..

Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce. Nakupi tych bibelotów i chińszczyzny w Pepco, a później nie ma co do garnka włożyć. Jak widzę tych wszystkich ludzi w galerii beztrosko oddajacych się konsumpcji to normalnie chce mi się rzygać i wstydze się że mamy te samo obywatelstwo.

#takaprawda #mowiejakjest #przemysleniazdupy #polskiedomy #nieruchomosci #budownictwo #motoryzacja #cebuladeals #netflix #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazpisu
h.....4 - Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jak...

źródło: comment_166979265331YzB52brwwqAIAS2JLk8q.jpg

Pobierz
  • 170
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@MrGalosh 150 giga mobilnnego i 1GB światłowód. Na obu wygląda jak kupa. Dlatego wolę sobie ściągnąć żyletę w 4K niż mam oczy psuc od patrzenia na takie ogryzki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: takie jest zadanie stop procentowych, tylko na #!$%@? mam trzymać pieniądze na śmiesznych 8% jak w ciągu roku ich wartość spada o 20%. Glapa musi dać jakiś sensowny powód do oszczędzania, bo póki co takiego nie widzę. Trzymam sobie oszczędności, ale jak widzę, że kredyciarze dalej płaczą pomimo tego, że inflacja i tak przebija oprocentowanie kredytu to mnie dupsko piecze xD
  • Odpowiedz
@SiennyStog: Teoretycznie tak ale jak będziesz trzymał 100zł na lokacie to stracisz 10zł rocznie a jak wydasz na coś co nie jest ci potrzebne to stracisz 100zł ;p

Najwięcej o inflacji i o tym, że ich pieniądze tracą na wartości krzyczą te osoby które na koncie mają 0zł i żyją z miesiąca na miesiąc. Bogaci zawsze tak wykombinują, że nie stracą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@heterodewiant44: jezu, ten post to taki bełkot jakiegoś pieniacza z powiatowego miasta, który w życiu kieruje się chłopskim rozumem i głosuje na konfe xddddd.
Coś obrzydliwego
  • Odpowiedz
Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce.


@heterodewiant44: nie jestes chyba tytanem intelektu
  • Odpowiedz
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta


@heterodewiant44: no tak, bo lepiej kraść niż kupować legalnie. Świetna rada ziomek.

- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki, co prawda czekał pół roku, ale wział, no a mógł przecież ogarnąć jakas 5-letnią używkę, heh.


No i super, gdyby nie on, nie miałbyś za 5 lat czego kupić.
  • Odpowiedz
Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać.


@heterodewiant44: no właśnie o to chodzi, że w czasie inflacji trzeba szybko wydaj hajs, bo taniej już nie będzie, a złotówka traci na wartości z każdym dniem. Weź to sobie policz. Tym bardziej warto brać kredyt na nieruchomość, skoro jego oprocentowanie to zaledwie
  • Odpowiedz
@Ranger: Brzmisz jak mój brat którego od 15 lat inflacja okrada z wypłaty dlatego żyje z miesiąca na miesiąc żeby przypadkiem nie mieć ani złotówki na koniec miesiąca. Oczywiście przez to ani nie był w stanie odłożyć na samochód, ani na wkład własny na mieszkanie.
Moi rodzice z babcią mu mieszkanie kupili a on wział kredyt na remont i teraz się cieszy bo oprocentowanie kredytu niższe od inflacji i on
  • Odpowiedz
nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych


@heterodewiant44: wiem, że to trolling, ale ludzie w Polsce serio czasem tak myślą xDDD

"Pacz pan, tak ta młodzież płacze, że piniendzy nie majo, a w biedronce dalej czekolade kupujo. Za moich czasów to się zimniok z cebulo jadło, i się
  • Odpowiedz
@heterodewiant44 a jak kupuję płyty z polichlorku winylu i płyty CD w plastikowych opakowaniach to też jestem konsumpcyjnym zerem zasmiecajacym planetę tonami plastiku, czy jednak mam romantyczną duszę i mogę spokojnie spojrzeć w lustro?

Tak pytam, bo zaraz idę się uczesać i nie wiem czy mam splunąć na swoje odbicie, czy się uśmiechnąć
  • Odpowiedz
#!$%@? tych Polaków, ze sobie haribo kupują. W dupach sie przewraca. Jak czytam takie wpisy, to sie za głowę łapie. Najlepiej to dieta czokoszokowa i trzymać pieniądze w skarpecie, jak będą gowno warte i jedynie będzie sie można nimi podetrzeć. Tego, ze uważasz sie lepszym, bo nie pozwalasz sobie na przyjemności już nie będę komentować, bo to chyba jakaś wyzsza próba wyparcia XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heterodewiant44: po co ma oszczędzać gdy na oszczędzaniu traci przez inflacje?

@dqdq1: traci przez inflację, ale jak taki ja na przykład chce se kupić nieruchomość, to i tak muszę te pieniądze gdzieś trzymać, bo przecież bez nich sobie nic nie kupię xd
  • Odpowiedz