Wpis z mikrobloga

Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakości życia, ale ja jakoś tego wszystkiego nie zauważam ¯_(ツ)_/¯

- ludzie nadal biorą OLEDY i Iphony za kilka tysiecy zlotych, widać co jest plusowane na pepperku
- nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych
- oczywiście malboraski za 25 złotych i Jack Daniels za 120 muszą być. Polak już nie chce palić Radomskich i popijać żubrówką ,a pozatym, co to za święta bez alkoholu?
- nie oszczędzają na jedzeniu, zamiast gotować tanio i smacznie w domu, np. plasterki ziemniaczane, jedzą kanapki drwala po 25zl, zamawiają pitce, kebaby, cateringi
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta
- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki, co prawda czekał pół roku, ale wział, no a mógł przecież ogarnąć jakas 5-letnią używkę, heh.
- budowy i remonty trwają cały czas, i nie są to rzeczy pilnej potrzeby, sąsiad obok w grudniu kładzie kostkę, mimo że mial podjazd wysypany tłuczniem, kilka domów dalej cham kryje drewnianą stodołe ocynkiem.
- siostrzenica planuje wesele, już zadatkowała salę na 2024 i szuka muzykantów
- za chwilę połowa Polaków dostanie socjal z januszeksów i rozwali to na klocki Lego i drony DJ mavic..

Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce. Nakupi tych bibelotów i chińszczyzny w Pepco, a później nie ma co do garnka włożyć. Jak widzę tych wszystkich ludzi w galerii beztrosko oddajacych się konsumpcji to normalnie chce mi się rzygać i wstydze się że mamy te samo obywatelstwo.

#takaprawda #mowiejakjest #przemysleniazdupy #polskiedomy #nieruchomosci #budownictwo #motoryzacja #cebuladeals #netflix #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazpisu
h.....4 - Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jak...

źródło: comment_166979265331YzB52brwwqAIAS2JLk8q.jpg

Pobierz
  • 170
tylko na #!$%@? mam trzymać pieniądze na śmiesznych 8% jak w ciągu roku ich wartość spada o 20%

po co ma oszczędzać gdy na oszczędzaniu traci przez inflacje?


@dqdq1: @SiennyStog:

ileż razy jeszcze będą te bzdury powielać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ano IT dla zagranicy. Co prawda jestem dla nich tanią siłą roboczą, ale no - opłaca mi się w dość bezpiecznym miejscu przeczekać kryzys pozwalając sobie na zachowanie jakości życia i nawet inwestowanie.


@Axoi: a mi imponujesz, chcesz o tym coś więcej pogadać? Bo mam podobne zainteresowania i pogląd na życie

A zamiast medytacji wolę uczyć się kolejnej losowej ciekawej rzeczy lub bawić się sztuką, stawać lepszą w czymś. Umiem wpadać